Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > Saç Bakımı > Saç köklerini güçlendirmenin yolları

Saç köklerini güçlendirmenin yolları

Saç köklerini güçlendirmenin yolları

Saç dökülmelerinin ana nedeni kalıtımsal özelliklerden kaynaklansa da saç için gerekli olan bakımın yapılmaması, düzensiz ve sağlıksız beslenme, sigara kullanımı ve alkol tüketimi, hormonal değişimler, bir takım ilaçların yan etkilerinden dolayı saçlarınızın dökülmesi artarak hızlanabilmektedir. Bunların yanında hava kirliliği, saç şekillendiricilerin sık kullananımı saç uçlarınızda ki kırılmaların artmasına ve bunun sonucunda koparak dökülen saçların artmasına yol açacağından kelliğe doğru sizi iten büyük bir risk faktörü oluşturacaktır. Bu yüzden tüm bu olumsuz faktörlere rağmen saç bakımınızı kesinlikle ihmal etmeden gerçekleştirmeniz gerekir. Saçınızın kıymetini bilmezseniz kellikle baş başa kaldıktan sonra ne kadar önlem alır ne yaparsanız yapın dökülen saçlarınızı geriye getiremeyeceksinizdir. Bu yüzden bu Saç köklerini güçlendirmenin yolları3denli önemli olan saç bakımına özen gösterin evinizde yağacağınız maskeler, şampuanlar ve bir takım bakım ürünleriyle saçlarınızı etkin bir biçimde koruyabilirsiniz.

Saçlarınızı güçlendirmek için alınabilecek önlemler

Normalinden fazla tuz kullanımı, saç boyası gibi ağır kimyasallar içeren ve de saç köklerinizin zayıflamasına neden olan, saçlarınızı döken unsurlardandır. Saçlarınıza gereken doğal bakımı uygulayarak ve beslenme düzeninizi bir düzene koyarak genetik Saç köklerini güçlendirmenin yolları2dışı gelişen bu denli saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Bir diğer yandan dengeli beslenmek saç köklerinizi güçlendirme noktasında yaygın şekillerde kullanabileceğiniz en etkili yöntem olacaktır. Koyu yeşil yapraklı sebzeler, gereken yağ asitleri, kuruyemişler, yoğurt, brokoli, havuç, meyveler gibi besin grupları saç köklerini güçlendirmede oldukça etkilidir. Daha güçlü saç köklerine sahip olmak istiyorsanız bu besinlere beslenmenizde yer veriniz. Yoğun bir tempodan dolayı öğünlerinize zaman ayıramıyorsanız multivitamin takviyeleri ile bu oluşan açığı kapatabilirsiniz. Son olarak fazla şampuan kullanımı saçlarınıza yarar sağlamaktan son saçlarınızı kurutacaktır. Bu yüzden şampuan kullanmanız gerektiğinde sulandırarak kullanmanızı öneririz. Bu saydıklarımızın yanına ek olarak saç derinizi yumuşatabilecek, gözenekleri açacak ve saç derinizde kan dolaşımını arttıracak doğal maskeleri masaj yaparak saçınıza uygulayabilirsiniz.

 • Jöle ve spreyden uzak durun
 • Sigara ve alkol kullanımını bitirin
 • Düzenli besleyin
 • Uyku düzeninize dikkat edinSaç köklerini güçlendirmenin yolları1
 • Saç bakım maskeleri kullanın
 • Saç derinize arada bir masaj yapın
 • Maşa ve fön yapmayınız
 • Güneşe fazla maruz kalmayın
 • Kimyasal şampuanları kullanmayınız

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Bahar B. dedi ki:

  benim saçlarım dökülüyordu neredeyse uyandığımda yataktan bir avuç saç çıkardı saçlarımda biraz uzundur 🙂 fazla dökülmeye başlayınca bir dermatoloğa göründüm. saç köklerimde zayıflama olduğunu söyledi. saçlarım uzun olduğu için maşa fön yasaklandı. ılık suyla 2 günde bir saçımı yıkadım 1 ay gibi bir sürede dökülmeler azaldı. saçlarınıza hor davranmayın yeter.

 2. Gökçe dedi ki:

  saç köklerini güçlendirmek için sirkeli suyla yıkamak etkili midir?

Yorum Yaz

maltepe escort