Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Aralık 2018

Anasayfa > Saç Bakımı > Saç için gerekli vitaminler ve mineraller

Saç için gerekli vitaminler ve mineraller

Saç için gerekli vitaminler ve mineraller

Saçlarının daha parlak ve bakımlı olmasını isteyen kişiler sürekli saç bakım ürünleri kullanmak zorunda hissetmeleri hatadır.  Birçok kişi daha çekici saçlara sahip olmak için yüksek miktarlarda para harcarlar fakat ucuz maliyete ve doğal bakım ile aynı verimi almak mümkündür. Kusursuz diyet ve bakım ile o pahalı saç bakım salonlarının verdiklerinden daha fazlasını verebilir.  Saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağladığımızda hem saç dökülmesini önlemiş oluruz hem de sağlıklı saçlara sahip olursunuz.  Peki saçın ihtiyacı olan vitamin ve minerallar nedir ? İşte bunun cevabını ciltonik.com‘da

Saç İçin Gerekli Vitaminler

Saçlar için gerekli olan vitaminler B,C ve E vitaminidir.

Saç İçin B Vitamini

Saç diplerinde ki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Saç tellerini güçlendirerek aynı zamanda saçlarınızın çabuk uzamasını sağlar.  B vitamini sürekli alan bir kişi saç telleri daha kuvvetlidir ve saç uzama süresi daha kısadır.  Aynı zamanda yumurta tüketimi B vitaminini vücuda alınmasını sağlar. Saiingereklivitaminlervemineraller

Saç İçin C Vitamini

C vitamini vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra saç ve cilt bakımında çok etkilidir. Saçların daha parlak görünmesini sağlar. C vitamini vücuda sağlamak için yeşillik içeren ve turunçgiller tüketilmelidir. Mandaline, portakal gibi meyveler bol miktarda C vitamini içerir.

Saç İçin E Vitamini

E vitamini dokuları uyararak kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımı hızlandıkça saç diplerini uyararak daha hızlı saç uzamasına neden olacaktır. Saçlarınızın daha kısa sürede daha fazla uzamasını istiyorsanız E vitamini tüketmenizi öneririz. Yeşil zeytin, ıspanak, badem vb.  yiyeceklerde E vitamini bulunmaktadır.

Saç İçin Gerekli Minareller

Saç İçin Kalsiyum

Balık ürünleri, süt ürünleri, yağ ürünleri ve kabuklu ürünkerde fazlaca bulunan kalsiyum saçların doğal bir şekilde uzamasına faydası vardır.

Saç İçin İyot

Vücuttaki iyot oranı düştüğünde şiddetli saç dökülmesi meydana gelebilir. Bunun için sarımsak ve balık gibi gıdalar tüketilmesi gerekir.

vitaminler ve mineraller 2Saç İçin Manganez

Kullanacağınız manganez saç uzaması için çok faydalıdır. Et, yumurta, kabuklu yiyecekler tüketerek manganez ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Saç İçin Bakır

Saçın yapısını korur ve sağlıklı olmasını sağlar . Saç dökülmelerine karşı önleyicidir. Muz, yumurta ve tavukta fazlasıyla bakır bulunmaktadır.

Saç İçin Selenyum

Saç derisinin sağlığı için selenyum ton balığı, et ve brokolide bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz