Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Saç Bakımı > Saç dökülmesini önlemek için 10 altın öneri

Saç dökülmesini önlemek için 10 altın öneri

Saç dökülmesini önlemek için 10 altın öneri

İnsanların zaman içerisinde yaşadıkları sıkıntı ve stresler, rahatsızlıklar veya genetik olan hastalıkların bütünü saç dökülmesine neden olabiliyor. Saç dökülmesin etken olan bir diğer nedenler ise dengesiz beslenme, temiz olmayan çevre ilk başlarda gelir. Günümüz koşullarında saç dökülmesini önlemek basit ve kolaydır.  Dünyanın neredeyse 3/1 i saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır.  Sürekli şampuan değişimi , saçlarınız için kullandığınız kozmetik ürünlerin içindeki kimyasal etmenler saç dökülmesine de neden olabilir .

 

Saç Dökülmesini önlemek için öneriler

1 -) Zeytinyağı ve hindistancevizi yağı kan dolaşımını hızlandırdığı ve saç köklerini çalıştırarak eski haline getirmeyi sağlar.  Saçlarınıza sürdükten sonra ılık su ile masaj yapar şekilde temizleyiniz. Saçlarınızın daha hızlı uzamasına ve dökülmemesini saglayacaktır.

2 -) Bir demek marul yaprağını mikser yardımı ile püre haline getirdikten sonra taze ıspanak suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçınıza haftalık saç bakım maskesi olacak sekilde bakım yapabilirsiniz.

3 -) Aktarladan temin edebileceğiniz sardunyayı 15-20 dakika kaynar suyun içine atarak beyazlamasını bekleyin. Kaynamış olan sardunya suyunu bir kaba süzün ve haftada en az 2 kere saç kurulamak için kullanın.Sadklmesiniengelleyen10altnneri.jpg

4 -) Saç dökülmesi tedavilerinde de kullanılan biberiye yapraklarını 20 dakika kaynar suda kaynatın.  Daha sonrasında biberiye yaprakları ile suyunu süzün ve hergün saçlarınızı durulamak için kullanın.  Biberiye yapraklarının suyu saç dökülmesini önlemekten ziyade doğal saç kremi olarak uygulanabilir.

5 -) Saç güçlendiren etkisinin aşırı fazla olduğu kına, saçların güzel ve güçlü görünmesini sağlar.  Saç diplerinin kırılmasını engeller . Kına özü içeren bitkisel kremler kullanmanızı öneririz.

6 -) Yonca suyu eskilerden beri bilinen saç bakımları için kullanılan ilaçlardan birisidir.  Özellikle saç diplerini vitaminle beslemekte ve saç dökülen yerlerde tekrar saç çıkarmayı sağlar.

7 -) Saç çıkartmada etkili olan soğan , yeni saç çıkartma etkisi olduğu bilinmektedir. 2 karşık soğan suyu elde ettiginizde saçınızı yıkamadan önce saçlarınıza dökerek masaj yardımı ile yediriniz.

Sadklmesiniengelleyen10altnneri.jpg8 -) Hindistancevizi sütü saçınızı daha parlak ve uzamasını sağlar. Gece yatarken hindistancevizi sütünü saçınıza masaj yapar şekilde sürüp bırakın.

9 -) B vitamini saç dökülmesini engellediği gibi saç uzamasına da yardım eder.  Yediğiniz ögünlerde B vitamine daha fazla yer vermenizi öneririz.

10 -) Prontein ve minarel kaynağı olan balık, saç derisindeki ölü hücleri yokeder ve saç dökülmesini engeller.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort