Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > Saç Bakımı > Saç dökülmesine karşı iyi gelen yağlar

Saç dökülmesine karşı iyi gelen yağlar

Saç dökülmesine karşı iyi gelen yağlar

Zaman ilerledikçe saç bakımları sadece kozmetik ürünler veya kuaförlerde yapılmadığı, evde otururken saç bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.  Saç bakımınızı ihmal ettiginizde belli bir zaman sonra eski formunu kaybeder ve dökülmeye başlar.  Uygun vitaminler ve minareller ile beraber doğru yağlar kullanarak saç dökülmesine engel olabilir ve eski dolgun ve eski formuna kavuşmasını sağlayabilirsiniz.  Eğer saç dökülmeniz aileden gelen genetik bir durum ise doğal yağlar uygulayarak tekrar saç çıkmasını sağlayabilirsiniz.  Aslında sizin yapmanız gereken en önemli şey, saçınıza uygun doğru yağı bulup düzenli bir şekilde uygulamaktır.

Saç dökülmerine iyi gelen doğal yağlar

Sızma Zeytinyağı : Zeytinyağı içinde bol miktarda B vitamini bulundurduğundan saçınızı nemlendirir, dolgun gösterir, saçlarınızı koparak dökülmesini azaltır, saçlarınızın uçlarının kırılmasını azaltır.

Hindistan Cevizi Yağı : Saçlarınızın sağlıklı uzaması için önerilen yağ çeşitidir. Bilindik bir yağ olan hindistan cevizi yağı kuru saçınızı nemlendirir ve yumuşatır.  Saç kırılmasını önleyen hindistan cevizi yağı saçınıza dogal parlaklığını verir ve saçınızı besler. Hindistan Cevizi Yağı

Nar Çekirdeği Yağı : Yıpranmış saçlara iyi gelen nar çekirdeği yağı saçlarınızı nemlendirir ve saç derinizi yumaşarak rahatlatır.

Kekik Yağı : Özellikle ince saçlara faydası fazla olan kekik yağı içinde anti mikrobik özelliği bulunduğundan saç derisinideki cilt hastalıklarına da iyi gelir.

Badem Yağı : Cilt maskelerinde de kullanılan badem yağı nasıl cildi yumuşatıyorsa saçlarınızı da yumaşatır. Badem yağı saç derisininde ki yağları temizler ve saçlarınızı nemlendirerek doğal bir görünüm sağlar.

Hintyağı : Saçınızı nemlendirerek kolay şekil almasını sağlan bilindik bir yağ çeşitidir. Her yağ çeşiti olduğu gibi bunu da düzgün ve devamlı kullanırsanız saç dökülmesini azaltır ve dolgun saçlara kavusmuş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort