Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !

Sabah kalktığımızda saçlarımız dağılır, yüzümüz solar, gözlerimizin altı kararır ya da şişer ve kendimizi ve cildimizi toplayıp dışarı çıkmamız en az 2 saatimizi alır. Birde her gün aynı manzarayı düzeltmek çok sıkıcıdır. Eğer işe gidiyorsanız bu en az 2 saat önce uyanmanız demektir, heleki sabah yorgun ve bitkin uyandıysanız hazırlanmanız size işkence gibi gelir. Fakat sabah fazla dağılmadan saçlarınız düzenli yüzünüz renkli ve canlı, gözleriniz güzel şekilde uyanmak hazırlanırken daha kısa zamanınızı alır ve saatlerce uğraşmak zorunda kalmazsınız. Birde zinde ve enerjili kalkarsanız gününüz çok güzel geçer, hazırlanırken zevk alırsınız.

Sabah güzel ve zinde uyanmanın sırlarıSabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !

1- Her gün aynı saatte kalkmaya çalışın hafta sonları da buna dâhildir. Kendinizi buna alıştırdığınız takdirde psikolojik olarak aynı saatte kalkma gereksinimi duyarak zinde ve enerjili kalkarak hazırlanırken zevk alacaksınız.

 

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !2- Sabah kalktığınız da yüzünüzün soluk değil de parlak olmasını istiyorsanız yatmadan önce içeriğinde retinol bulunan maskelerden kullanmalısınız. Bu sayede sabah kalktığınızda yüzünüzdeki ölü deriden kurtularak yüzünüzün parlamasını sağlayacaksınız.

 

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !

3- Yatağınızın yanında 1 ya da 2 bardak su bulundurun ve kalkar kalkmaz su için. Uyurken vücudunuz oldukça fazla ısı kaybeder ve su kaybından dolayı yorgun, bitkin kalkmanıza neden olur. Sabah kalkar kalkmaz su içtiğinizde vücudunuza sıvı sağlayarak enerji alabilirsiniz.

 

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !4- Cildiniz hassas değilse yatmadan önce yüzünüzü iyice yıkayıp temizledikten sonra yüzünüze nemlendirici sürünüz. Gece uyurken sıvı kaybettiğiniz için cildiniz sabaha kadar kurur ve yüzünüz soluk, kuru şekilde uyanırsınız. Yatmadan önce nemlendirici kullanarak yüzünüzün sabaha kadar kurumamasını sağlayabilirsiniz.

 

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !5- Alarmınızı uzanamayacağınız, kapatmak için kalkmanız gereken bir yere koyun. Alarmınıza uzanırsanız alarmınızı kapatır daha çok uyursunuz. Alarmınız tekrar çaldığında otomatik olarak sitemli ve sinirli bir şekilde kalkacaksınız bu da size yorgunluk hissi verecektir.

 

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !6- Saçlarınızın dağılmaması yattığınız gibi kalması için odanızı nemlendiren buhar makinesi alıp odanıza koyunuz. Bu sayede saçlarınız nemli kalır, çok dağılmaz ve saçlarınıza şekil vermeniz güzelleşir. Saçlarınız nemli olduğundan dolayı saçlarınızın da kurumasını engellemiş olursunuz bu sayede yatarken saçlarınız kopmaz.

 

Sabah güzel ve zinde kalkmanın 7 sırrı !7- Uyanır uyanmaz kendinizi yataktan atmaya çalışın. Yataktan ayrıldığınızda kolay kalktığınızı düşünerek enerji kazanıp keyifli bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Birkaç esneme hareketi de yaparsanız tamamen zinde kalkmış olursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hakan V. dedi ki:

    günde 8 saat uyuyorum ama sanki hiç uyumadım 🙁

Yorum Yaz

maltepe escort