30 Temmuz 2014

Röfleli saçlara iyi gelen bakım yağı tarifi

Güzel görünen röfleli saçların saç tellerinize aşırı derecede zarar verdiğini biliyor muydunuz? Saçlarınızı güçlendirmek için kullanmanız gereken yağlar ciltonik.com’da.

Röfleli saçlara iyi gelen bakım yağı tarifi

Hergün saçlarınıza röfle yapmanız oldukça zararlı bir durumdur. Röfle aşırı ısıdan dolayı saçlarınızı yakar ve saç derinizi mahveder. Saç tellerinizi de incelten röfle dökülmelere ve kırıklara da neden olmaktadır. Saçınıza röfle yapıyorsanız saç bakımınıza aşırı dikkat etmeli, saçlarnız için maske ve yağlardan yardım almalısınız. Gün aşırı röfle yapmamanız gerekiyor 2 gün üst üste yaptıysanz 2 gün dinlendirmelisiniz. Saç kökleriniz ve saç telleriniz yandığından dolayı büyük zarar görüyorsunuz. Saç yağlarıyla saçlarınızı güçlendirmelisiniz. Bu sayede dökülmeleri engelleyebilirsiniz.

Röfleli saçlar için yağ tarifi nasıl hazırlanır

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 2 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Röfleli saçlara iyi gelen bakım yağının hazırlanışı ve uygulanışıRöfleli saçlara iyi gelen bakım yağı tarifi

Elma sirkesi hariç diğer yağları bir kâseye dökerek iyice karıştırınız. İlk olarak 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, sonrada 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ve son olarak badem yağını atarak karıştırınız. Karıştırdıktan sonra karışımın içine elma sirkesini de atarak karıştırdıktan sonra 5 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra bir fırça yardımıyla saçlarınızın güçsüz olan bölgelerine sürün. Sürdükten sonra 45 dakika bekleyiniz. Beklerken saçınızın hava almamasını sağlamanız gerekiyor.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ