05 Temmuz 2014

Pürüzsüz bacaklar için yapılması gerekenler

Bacaklarınız cirkin durduğu için rahatsız mı oluyorsunuz ? Evde uygulayacağınız kolay yöntemler sayesinde pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz bacaklar için yapılması gerekenler

Her kadının hayalidir prüzsüz bacaklara sahip olmak fakat selülit sorunları, derin kıl kökleri ve sıklığı bir türlü istedigimiz kıvamı bacaklarımızda yakalayamayız.  Aslında bu sorun çözümü olmayan bir durum değildir. Cerrahi müdahale almadan bazı öneriler ve tavsiyeler sayesinde istediğiniz pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.  Yemek yeme faktörlerinden , sağlık ve spor faktörlerine kadar verilen bütün önerileri düzgün ve istikrarlı şekilde uyguladığınızda istediğiniz bacaklara kavuşabilirsiniz. İşte prüzsüz bacaklara ulaşmak için 10 altın öneri ..

 

Prüzsüz Bacaklar İçin Yapılacaklar

1 -) Duş aldıktan sonra lokasyon veya krem yardımı ile bacaklarınızı nemlendiriniz. Bu işlemi her duş aldıktan sonra uygulayınız.

2 -) Prüzsüz bacakların ilk aşaması bacak tüylerinin uygun şekilde alınmasıdır.  Ağda yardımı ile bacak tüylerinden kurtulun.

3 -)Duş esnasında peeling uygulayarak bacaklarınızı yumuşatabilir ve aynı sırada temizlenmesini sağlayınız.

4 -) Ağda sonra oluşabilecek tahrişleri önlemek için bacak tüylerinin çıkış yönünün tersine alınız. Alınan tüylerden sonra lif yardımı ile temizleyin.Eğer bacagınızda ki tüyler agdanın alamayacagı kadar kısa ve seyrek ise ağda Przszbacaklariinyaplmasgereken10neri.jpgbacaklarınızda morluklar yapabilir. Tüy dökücü sprey veya krem yardımı ile tüylerden kurtulabilirsiniz.

5 -) Ağda sonra bacaklarınızı güneş ışınına maruz bırakmayın tahriş oluşabilir.

6 -) Uygulayacağınız ağdanın çok sıcak olmamasına dikkat ediniz. Şayet ılık ağda bacaklarınızı çok yumaşak yaparken, aşırı sıcak ağda ise bacaklarınızda pütürlü hale getirebilir.

7 -) Uyguladığınız herhangi bir epilasyon sonrası bacaklarınızı mutlaka soğuk su altına tutunuz. Soğuk su, bacaklarınızı pürüzsüz bir hal almasını sağlayacaktır. Sonrasında lokasyon veya krem yardımı ile nemlendiriniz.

8 -) Bacak egzersizlerine mutlaka zaman ayırmayı sağlayın .  İş hayatı nedeni ile zaman ayıramıyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey yürümektir.  Yapılması gereken yürüyüş ayrıca varis için de iyidir.

9 -) Günlük olarak tüketilen su miktari ve dengeli beslenmek pürüzsüz bacaklara sahip olmak için önemli bir faktördür. Su, bacaklarınızı veya cildinizi nemlendirerek pürüzsüz bir hal kazanmasını sağlayacaktır.

10 -) Kullanacağınız diyet proğramlarını iyi seçmek, vitamin ve minarelleri eksik etmeyin.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Gülşen Ş. dedi ki:

    pürüssüz bacak istiyorsanız spor yapın abi.. bacaklarınıza yüzünüz gibi bakın.

YORUM YAZ