Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Mayıs 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Pratik Cilt Bakımı

Pratik Cilt Bakımı

Pratik Cilt Bakımı

Pratik Cilt Bakımı

Kimyasalların cilt ile teması, cildinize bir süre sonra zarar vermeye başlayacak ve cildinizi belli oranda yıpratacaktır. Bu yıpranmaların önüne geçmek için doğal cilt maskelerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra uzmanlar tarafından tavsiye edilen pratik cilt bakımı uygulamaları da cildinizin yıpranmasını önleyecek ve daha sağlıklı bir cilt yapısını sizinle buluşturacaktır.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • Ilık su(1 leğen)
  • Temiz havlu
  • 1 çay kaşığı yoğurt
  • Yarım limon
  • Şeker veya tuz
  • 1 yumurta sarısı

Nasıl Uygulanır?

Gözenekleri temizlemek, cilt bakımının en önemli aşamalarından bir tanesidir. Bunu gündelik hayatlarınızda çok kısa sürede ve çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gözenekleri açmak için ılık suya yüzünüzü tamamen batırıyor, sıcaklığı çok fazla hissetmeden geri çekerek havluyu yüzünüze kapatıyorsunuz. Gözeneklerin açılması için en kolay yöntemlerden bir tanesidir ve birçok uzman da bu uygulamayı tavsiye ediyor. 5 ila 10 dakika kadar bekledikten sonra diğer aşamaya geçiyoruz. Yoğurt, şeker-tuz ve limonu bir kapta toplayarak karıştırıyor ve gözenekleri açtıktan sonra yüzümüze maske olarak uyguluyoruz. Bu maskenin kuruması önemli bu yüzden herhangi bir süre vermek doğru olmayacaktır. Maskemiz kuruyana kadar bekliyoruz ve kuruduktan sonra su ile yıkayarak temizliyoruz. Ölü derinin atılması ve daha temiz bir cilt yapısı elde edebilmek adına etkili yöntemlerden bir tanesidir ve günün erken saatlerinde sizler de bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Yatmadan önce de cildinizi rahatlatmak ve botoks etkisi ile daha güçlü hale getirmeye ne dersiniz? Yumurta sarısı ve yoğurdu aynı kapta çırparak karıştırıyoruz ve temiz cilde sürüyoruz. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra cildinizin daha gergin bir hal aldığını göreceksiniz ve bu gergin yapı botoks etkisinin en önemli göstergesidir. 10 dakika kadar maske ile bekledikten sonra cildimizi temizleyip yatağa uzanabiliriz. Sabah uyandığınızda etkiyi net bir şekilde fark edeceksiniz.

Bu uygulama hassas ciltler için özellikle tavsiye ediliyor ve herhangi bir şekilde alerjik reaksiyon ile karşı karşıya gelmeyeceğinizi de bilmenizde fayda var. Düzenli uygulama ile birlikte daha temiz bir cilt sizleri bekliyor olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort