23 Aralık 2014

Porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır?

Porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır?

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj aslında normal makyajdan hiçbir farkı olmayan porselen makyajın farklı yanı makyaj pudrasının taş pudradan oluşudur. Taş pudra su ile sulandırılarak yüze uygulanır. Bu arada ki farklılık ise ıslak bir şekilde kullanılıyor olması. Porselen makyajın doğal olmakla birlikte mat bir görüntüsü de vardır. Genellikle yüz bölgesinde yara izi, yanık izi veya doğum lekesi olanlara yapılan izler bu yöntemle giderilir.  Etkin kapatışı ve uzun süre kalıcı olmasından dolayı birçok kişi tarafından son yıllarda oldukça sık tercih edilmektedir.  Git gide özel günler ve düğünler için porselen makyaj yaptıranlar bile. İşte bu noktada bunlar gösteriyor ki bayanların güzelleşmek için her türlü yeniliğe açık olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Porselen makyaj uygulamasını yaptırmadan önce renk uyumunu iyi seçmeniz oldukça büyük önem taşımaktadır. Eğer renk uyumunu yakalayamazsanız doğal görünümden çıkarak çok kötü bir görünüme maruz kalabilirsiniz. İşte bu yüzden porselen makyajı mutlaka uzman kişilere yaptırınız.

Porselen makyaj malzemeleri

  • Sir ağda
  • Fondöten
  • Pudra2.jpg
  • Ruj
  • Taş pudra
  • Takma kirpik
  • Göz farı bazı
  • Sabitleyici sprey

Porselen makyaj nasıl yapılır?

Makyaja başlanmadan öncesinde çeşitli toniklerle yüz güzelce temizlenerek arındırılır. Ölü derilerden kurtulmak için yüze peeling uygulaması yapılır. Bu noktada önemli olan bir detayda yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekmektedir. Temizleme işleminin ardından yüz bölgesi nemlendiriciler yardımı ile nemlendirilir. Ardından makyaj bazı ile yüzünüzdeki pürüzler düzeltiliyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan bir 3.jpgtanesi de fondöteninizin cildinize uygun olmasına dikkat edin. Likit bir ürün kullanmanız bu uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir cilde sahipseniz sabitlenmesi zor olacağından pudra kullanmanızı tavsiye ederiz. Fondöten uygulamasının bitmesinin ardından şimdi sıra pudra uygulamasına geldi. Pudranızın ışıltısız ve mat olmasına özen gösterin. Pudrayı sadece yüz hatlarınıza değil dekolte bölgenize, boynunuza ve kulaklarınıza da uygulayınız. Yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeye karar veriyorsunuz ve porselen makyajınız buna göre odaklanması sağlanıyor. Dilerseniz dudaklara, dilerseniz gözlerinize odaklı bir makyaj seçimi belirleyebilirsiniz. Göz makyajınıza mutlaka bir göz farı bazı ile tamamlayınız. Göz farı bazı ile bu kalıcılığı iki kat arttırabilirsiniz. Bu adımlardan sonra kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için takma kirpikler çoğunuzun tercihi olacaktır. Doğal görünümlü takma kirpikleri tercih edebilirsiniz. Sıra geldi allık seçimine burada doğal tonların seçimi oldukça fark katacaktır. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çekecek bir odak nokta olacağı için allık rengi hafif tutulması gerekmektedir. Ardından ruj rengi olarak eğer göz makyajınız koyu ise, açık renk, değilse doğal tonlarda ruj kullanınız. Böylelikle dengeyi sağlamış olursunuz.  Son olarak sabitleyici sprey sıkılarak makyajınızı bitiriyoruz.

Porselen makyaj fiyatları4.jpg

Son yıllarda kadınların olmazsa olmazları arasında olan porselen makyajın fiyatları güzellik salonlarına göre ortalama olarak en düşük 150 tl ile en pahalı 2000 tl kadar değişiklik göstermektedir. Bu noktada tercih size kalmıştır. Bu makyajda önemli olan makyajı yapan olduğu için iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Porselen makyaj nasıl yapılır izle!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ