Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Temmuz 2020

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Oje Sürerken Oluşan Kabarcıklar Nasıl Önlenir?

Oje Sürerken Oluşan Kabarcıklar Nasıl Önlenir?

Oje Sürerken Oluşan Kabarcıklar Nasıl Önlenir?

Ellerin bakımını ve güzelliğini ortaya çıkartan oje sürme işlemi bazen istenmeyen görüntülerin oluşmasına da neden olabilmektedir. Bu görüntülerin başında gelen hava kabarcıklarını meydana getirmemek için yapılması ve yapılmaması gerekenleri yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Oje Sürerken Kabarcık Oluşmaması İçin Yapılması Gerekenler

Ellerimizin daha güzel gözükmesi için süreceğimiz ojelerdeki kabarcıklar kötü görüntülere neden olabilir. Bu görüntüleri engellemek için oje sürmeden önce tırnaklarımıza primer sürmek işe yarayabilmektedir.

Oje sürülen ortam da tırnaklarda kabarcık oluşmasına sebep olabilir, bu sebeple oje sürülecek ortam mümkünse kuru ve serin bir ortam olmalıdır. Eğer mecburi bir durum olarak sıcak ortamda iseniz ojeyi sürdükten sonra zaman kaybetmeden küçük bir fan yardımı ile tırnakları kurutmak gereklidir.

Oje sürmeden önce elleri soğuk sudan geçirmek ve oje sürme işlemine bu şekilde başlamak da kabarcıkların oluşmasını önlemektedir.

Tüm bunların yanı sıra ojenin ilk katını ince sürmek ve ikinci katı sürmeden ilk katın kurumasını beklemek de kabarcıkların oluşmasını önleyen uygulamalar arasındadır.

Oje Sürerken Kabarcık Oluşmaması İçin Yapılmaması Gerekenler

Oje sürmeye başlamadan önce sıklıkla yapılan hatalardan biri oje şişesini çalkalamaktır. Bu yanlış kabarcıkların oluşmasına sebep olur. Bu sebeple oje sürmeye başlamadan önce oje şişesini elde yuvarlamak ve o şekilde açmak önerilmektedir.

Oje şişesi ile ilgili sık düşülen hatalardan bir diğeri de manikür veya tırnak süslemesi yaparken oje şişesinin kapağını uzun süre açık bırakmaktır. En sık düşülen bu hatada yine oje şişesi içerisinde kabarcıklar oluşmasını ve sürerken de bu kabarcıkların oluşmasını sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort