Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Mükemmel Oje Sürmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Mükemmel Oje Sürmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Mükemmel Oje Sürmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Oje sürmek, gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. Çünkü en ufak bir şekilde tırnağının kenarına sürülmesi ve temizlenirken ojenin bozulması tamamen hayal kırıklığı ve uğraştır. Ayrıca birçok renk ve desen içerikli ojelerin gidilecek ortamdan, giyilecek olan kıyafete kadar alakası olmaktadır.

Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Oje seçiminde ten renginin çok büyük yeri vardır. Çünkü her renk oje, bazı ten renklerinde kötü durabilir ve uygun olmayabilir. Bu yüzden ten rengine göre, oje renginin ve türünün seçilmesi daha yararlı olacaktır. Yapılacak olan ikinci adım ise, ojenin iki kat sürülmesidir. Fakat oje iki kat sürüleceği için sürülecek olan miktarın az olması ve tırnağa ince bir tabaka olarak sürülmesidir. Oje sürülürken ilk önce tırnağın ortasına, daha sonra ise kenarına sürülmelidir. Bu şekilde ojenin ortada birikmesi engellenmiş olacaktır.

Oje Sürme Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Taşan ya da parmağa bulaşan ojeler, tamamen can sıkar. Bu gibi durumlarla karşılınca hiç panik yapmadan, tırnak törpüsü ya da kulak temizleme pamuğunun üzerine aseton dökerek veya batırarak taşan ojenin olduğu bölge temizlenmelidir. Bu şekilde etrafa bulaşması önlenerek, oje çıkarılabilir. Sürülen kırmızı tonları ve koyu tonlarda olan ojeler için, sürülmeden önce tırnağa bir kat parlatıcı sürülmesi daha iyi olacaktır. Sebebi ise ojenin daha yumuşak ve parlak görünmesi ve tırnağı daha canlı göstermesidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort