Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Manikür malzemeleri nelerdir?

Manikür malzemeleri nelerdir?

Manikür malzemeleri nelerdir?

El ve de ayak bakımı bayanlar için oldukça önemli unsurlardan bir tanesidir. Manikür el ve ayak bakımı konusunda oldukça önemli bir işlemdir. Manikür uzmanlar tarafından en hızlı ve bir o kadar güvenilir şekilde yapıldığı gibi evinizin ortamında kendiniz de bu işlemi yapabilirsiniz eğer elinizde yatkınsa tamamdır. Manikür ellerin görüntüsünü daha etkin ve güzel görülmesi için eskiden beri yaygın kullanılan bir yöntemdir. Tırnak diplerinde meydana gelen kirli et diye tabir ettiğimiz bölgelerin temizlenmesi ile başlayan bu işlem, tırnakların uzandığında daha şekilli bir hal alabilmesi için devam etmektedir. Tırnak altı gerisinin geriye doğru itilmesi ile düzene sokulması işlemlerin de kapsayan bir işlemdir. Manikürle aynı zamanda parmak ayraçlarında oluşması muhtemel olan karalıkların giderilmesinde kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. Böylelikle daha güzel ellere kavuşabilirsiniz.

Manikür malzemeleritırnak makası

Tırnak makası: Tırnakları törpülemeden önce makasla kısaltmak ve şekil vermek için ihtiyacınız olacaktır.

törpüTörpü: Tırnak makasından sonra kullanacağınız tırnak törpüsü tırnaklarınıza isteğiniz şekli verebilmeniz için en etkili alettir.

Krong: Krong isim olarak çok bilinmese de tırnak diplerinde etlerin yok olması için en etkili alettir. Tırnakların uzun ve düzgün görülmesi için gereklidir.tırnak eti makası

Et makası: Tırnak diplerinde ki gibi tırnak kenarlarında da etler bulunmaktadır. Tırnak etlerinin kesilmesi için kullanılır.

manikür kabıManikür kabı: Manikür uygulamasına başlamadan önce tırnak kabına ihtiyacınız vardır ellerinizi ve tırnaklarınızı yumuşatmak için bu çok önemlidir.manikür bezi

Manikür bezi: Hijyen için temiz olması gereken manikür bezi manikür işleminden sonra tırnaklarınızı temizlemek için kullanılmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort