Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Kişisel bakım ürünlerinin en başında gelen makyaj, yüz hatlarını daha belirgin olmasını sağlar ve yaşlılık, kırışıklık gibi cilt kusurlarını gizler. Makyaj ürünlerinin sağlıklı olup olmadığı hala belli değildir. Ciltte veya yüzdeki kırışıklıklar makyaj sayesinde gizlenebilir.  Günümüzde makyajı herkes yapabilir fakat asıl yüzde ki kırışıklıkları, lekeleri gizleyebilmek için makyajdan önce yapılması gereken bazı  şeyler vardır.  Makyaj malzemelerinin bazı kişilerde alerjik bir durum oluşturabiliyor. Bu alerjik durumun önüne geçebilmek için önce cildinizde denemeniz ve sonrasında uygulamanız gerekiyor.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-) Şeffaf vey parlak bej rengi kullanarak dudaklarınıza kalem sürerek daha dolgun gösterebilirsiniz.

2-) Elmacık kemiğinizin üzerine allık sürebilirsiniz. Allık sürmeden önce cildinizin yapısını iyice inceleyin . Eğer yüzünüz uzun ise allığı elmacık kemiğinin altına sürebilirsiniz. Makyajyaparkenneleredikkatetmekgerekir.jpg

3-) Gözleri daha küçük göstermek için kirpiklerin içine göz kalemi sürünüz.  Dış tarafa sürülen göz kalemi daha keskin bakışlar yapmanızı sağlar.

4-) Yüzünüzü beyazlatmak için açık renkli fondöten seçmek yanlış bir seçimdir. Şayet açık bir fondöten seçimi yüzünüzü griye döndürür. Pempeye çalan bir fondöten kullanımı yüzünüze bir hava katar.

5-) Dudakları ince göstermek için koyu renkli rujlar kullanabilir.  Yapılması gereken sadece açık renk bir ruj seçmek.

6-) Sürülen pudranın yüzde kalıp gibi kalmaması için T bölgesine ve ifadenizi donuklaştırmamak için göz çevresine fazla sürmeyin. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort