Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Aralık 2018

Anasayfa > Saç Bakımı > Kuru saçlar için yumuşatıcı ısırgan maskesi

Kuru saçlar için yumuşatıcı ısırgan maskesi

Kuru saçlar için yumuşatıcı ısırgan maskesi

En çok şikâyet edilen kuru saçlar gün geçtikçe kırılıp dökülmeye başlar. Genellikle zayıf ve sürekli hazır gıda tüketen bireylerde görülen kuru saçlı insanlarda cilt kuruluğu da görülmektedir. Saç kuruluğu ve cilt kuruluğu günlük vücuda alınması gereken 2,5 litre suyun karşılanmaması sonucu meydana gelir. Vücut gerekli olan suyu alamayınca alındığı kadarını organlar için kullanır ve cilde, saça gerekli olan sıvı miktarı sağlanamaz. Kuru saçlar maskeler, nemlendiriciler ve yağlarla giderilebilir. Tabiki bunların yanında da vücudunuza gerekli olan su miktarını karşılamanız gerekmektedir.

Kuru saçlar için yumuşatıcı maske tarifi nasıl yapılır?

Malzemeler

 • 15 gram kara kafes otu kökü
 • 5 adet ısırgan otu
 • 15 adet papatya çiçeği
 • 5 adet mürver çiçeği
 • 1 su bardağı su
 • Gül suyu

Kuru saçlar için yumuşatıcı ısırgan maskesinin hazırlanışı ve uygulanışıKuru saçlar için yumuşatıcı ısırgan maskesi

Bir kasenin içine 5 adet mürver çiçeğini atınız. Üzerine papatyaları da ekleyerek 1 su bardağı su ile kaynatınız. Kaynar haldeki karışımın üzerine kara kafes otu ile ısırgan otlarını atarak iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra soğuması için bekleyiniz. Bekledikten sonra bu maskeyi saç derinize bir fırça yardımıyla iyice sürünüz. Sürdükten sonra ise 5 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra da tekrar sürünüz. Sürdükten sonra gül suyu ile temizleyiniz. Bu maskeyi hafta da 1 kere düzenli olarak uygulayınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Rapunzel dedi ki:

  saçlarım uzun ancak aşırı kuru ve kırılgan ısırgan maskesini önerir misiniz? özellikle tararken koparak dökülüyor bunun içinde bir yazı yazar mısınız?

 2. Pınar dedi ki:

  benim saçlarımda aşırı ince ve kuru tararken karışıyor ve az çektiğimde kopuyorlar. saçımı tararken yarısını kaybediyorum. 🙁 ısırganı deneyeceğim.

Yorum Yaz