Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Haziran 2020

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Kuru ciltler için yapılması gereken doğal maskeler

Kuru ciltler için yapılması gereken doğal maskeler

Kuru ciltler için yapılması gereken doğal maskeler

Birçok kişinin sorunu olan kuru cilt herhangi bir yaşta veya  birçok nedenden meydana gelebilir..  Kuru ciltler çok hassazdır ve özel bakımlar ister.  Kış aylarında nem oranı düşük olduğundan cilt kuruluğu yaşanmaktadır.  Sıkça yüzmek , rüzgara maruz kalmak, bol klorlü sularda hele ki yüzmek cildinizi aşırı kuru yapacaktır.  Aşırı cilt kuruluğu bazı hastalıkların da habercisi olduğu gibi sonucunda egzama olunabilir.  Bunun için cildiniz eğer kuru ise güneş ışınlarından uzak durmak ve cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor.  Verdiğimiz maske tariflerini evde kendiniz uygulayabilir cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Malzemeler

1 Çay Kaşığı Zeytinyağı
1 Tatlı Kaşığı Bal
1 Adet Şeftali

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığınız şeftalinin kabuklarını soyarak mikser yardımı ile püre haline getiriniz. Püre haline getirilen şeftalinin içine diger malzemeleri ilave ederek yüzünüze sürünüz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile temizleyiniz .

Kuru Ciltler İçin Temizlik Maskesi

Malzemeler

1 Çay Kaşığı Bal
1 Çay Kaşığı Limon
1 Adet Salatalık

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Salatalığın kabuklarını soymadan mikser yardımıyla püre haline getirdikten sonra limon suyu ve balı içine ilave edin.  Hazırladığınız karışımı cildinize sürerek 15 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Kuru Cilt Maskesi – 1

MalzemelerKuruCiltMaskesi-4.jpg

1 Yumurta Sarısı
1 Kaşık Bal
1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığımız malzemeleri bir kabın içerisine koyarak karıştırın.  Hazırladığınız karışımı cildinize sürerek 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayınız.  Cildiniz oldukça nemli olacaktır.

Kuru Cilt Maskesi – 2

Malzemeler

Pişmiş Kabak
2 Kaşık Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Pişirdiğimiz kabakları ezerek püre haline getiriniz. İçine 2 kaşık zeytinyağını ilave ederek biraz karıştırın. Hazırladığımız karışımı cildimize sürerek 20 dakika bekletin.  Daha sonra ılık su ile temizleyin.  Kabağın verdigi nem kuru ciltler için birebirdir.

Kuru Cilt Maskesi – 3

Malzemeler

1 Adet Havuç
1 Adet Yumurta Akı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığımız havucu rendeleyerek içine yumurta akını ilave ediyoruz.  Hazırladığınız karışımı cildinizin heryerine sürerek 30 dakika bekletiyoruz ve ardından ılık su ile temizliyoruz. Haftada 1 kere bu maskeyi uygulamanızı öneririz.

Kuruciltleriinyaplmasgerekendoalmaskeler.jpgKuru Cilt Maskesi – 4

Malzemeler

1 Adet Muz
1 Çorba Kaşığı Süt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Saç maskelerinde de kullanılan muzun nemlendirici etkisini bilmeyen yoktur.  Hazırladığımız 1 adet muzu ezerek içine bir çorba kaşığı sütü ilave ediyoruz.  Hazırladığımız maskeyi yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin .

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort