31 Temmuz 2014

Koltuk altı kararmasına ne iyi gelir?

Epilasyon sonrası koltuk altınızın kararmasından bıkmış olmalısınız. Koltuk altınızı beyazlatmaya yarayan karışımlar ciltonik’de.

Koltuk altı kararmasına ne iyi gelir?

Koltuk altınızı temizledikten sonra mutlaka kararmalar ve kızarmalar meydana gelecektir. En çok iz bırakan ağda lekelerinin çıkması çok zor olmakla birlikte yardım almadan çıkaramazsınız Tüğleri aldığınızda terlemeden ve kirden meydana gelen bu kararmaları maske ve karışımlarla çıkarabilirsiniz. Bu karışımlar ve maskeleri epilasyondan sonra düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bir dahaki epilasyona kadar koltuk altınız tekrar kararabilir. bu yüzden önerileri düzenli ve tariflerine uygun bir şekilde yapmanız gerekiyor.

Bal ile koltuk altı beyazlatma önerileri

MalzemelerKoltuk altı kararmasına iyi gelen öneriler

 • 5 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 5 tatlı kaşığı yoğurt
 • Bebek pudrası

Bal ile koltuk altı beyazlatma önerisinin hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kâsenin içine il olarak 1 çorba kaşığı bal üzerine, 5 tatlı kaşığı limon suyu ve onunda üzerine 5 tatlı kaşığı yoğurt atıp iyice karıştırınız. Karıştırmanız bittikten sonra karışımı bir fırça yardımıyla koltuk altınıza iyice sürünüz. Sürdükten sonra 30 dakika boyunca bekleyiniz. Bekledikten sonra bu karışımı bebek pudrası ile çıkararak bu öneriyi 7 günde 2 defa düzenli olarak uyguladığınızda koltuk altınız beyazlayacaktır.

Vazelin ile koltuk altı beyazlatma nasıl yapılır?Koltuk altı kararmasına iyi gelen öneriler

Malzemeler

 • 2 çorba kaşığı vazelin
 • 2 çorba kaşığı elma suyu
 • 2 çorba kaşığı limon suyu

Vazelin ile koltuk altı beyazlatmanın hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kâseye 2 çorba kaşığı elma suyu attıktan sonra üzerine 2 çorba kaşığı da limon suyu ekleyip karıştırınız. Karıştırdıktan sonra üzerine 2 çorba kaşığı da vazelini ekledikten sonra iyice karıştırınız. Karışımı koltuk altınıza masaj şeklinde uyguladıktan sonra 10 dakika boyunca bekleyiniz. Bekledikten sonra ılık su ile koltuk altınızı yıkayınız. Bu öneriyi istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Hastalık hastası dedi ki:

  yaa bu ne kötü bir durumdur havuza denize giremez oldum 🙁

 2. Deniz M. dedi ki:

  koltuk altı kararmam var ve kuzenimin düğünü yaklaşıyor lütfen en kısa zamanda sonuç alabileceğim bir çözüm önerir misiniz.

 3. Hayri dedi ki:

  vazelin ile beyazlatma tarifini uyguladım..çok faydalı gerçekten ancak uzun süre uygulamanız gerekiyor.. bu sürede ter kokusunu bastırması harika 😀

YORUM YAZ