15 Temmuz 2014

Kıvırcık saçların bakımı nasıl yapılır?

Kıvırcık saçların diğer saçlardan farklı olarak bakımı nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir makale ..

Kıvırcık saçların bakımı nasıl yapılır?

Kıvırcık saçlar bakımı en zor olan saç tipidir.  Bu saç tipine sahip olan kişiler titiz olmalıdır. Bunun nedeni kıvırcık saç çok çabuk kırılır, elektriklenir ve kabarır. Saçınızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi için saç kesiminin doğru olması gerekiyor.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kestirilir?

Kıvırcık saçların kesimi çok önemlidir. Şayet çok uzun kestirirseniz daha düz, daha kısa kestirirseniz daha kıvırcık bir saça sahip olursunuz. Bunun için saçlarınızın boyunu iyi ayarlamanız gerekiyor.  Eğer kıvırcık saça sahipseniz asla ıslak bir şekilde kestirmeyiniz. Saçlar ıslanınca bukleler kısalır. Saçınızın istediginizden daha kısa olmasını istemiyorsanız kuru şekilde kestirmeye dikkat ediniz.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Yıkanır?Kvrcksalarnbakmnaslyaplr

Kıvırcık saçlar birbirlerine geçtikleri için yıkaması oldukça zordur. Saçlarınızı yıkarken nemini korumaya özen göstermeli ve saçınızın tamamen temizlendigine emin olmalısınız.

1-) Kıvırcık saçlara sahip olan kişi saçlarının düğüm olmaması için hergün yıkaması gerekir. Günlük yıkadığınız saçlar daha parlak ve bakımlı gözükür.

2-) Saçınıza uygun olan şampuanı kullanmanızı ve duştan sonra uygun nemlendirici kremleri kullanmanızı öneriyoruz. Kullanacağınız saç kremi saçınızı nemli olmasını sağlar.

3-) Kıvırcık saçlara sahip olan kişi kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine doğal ve bitkisel ürünler kullanmalarını tavsiye ediyoruz .

4-) Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise saçlarınızı sıcak su ile yıkamayınız. Mümkün ise soğuk su ile temizleyin. Çünkü sıcak su, saçlarınızın elektriklenmesine ve kabarmasına neden olacaktır. Soğuk su ile yıkanan saçlar daha sağlıklı ve parlak görünür.

5-) Saçlarınızı temizledikten sonra kalın tarakla saçlarınızı tarayınız.

Kvrcksalarnbakmnaslyaplr.jpg6-) Saçınızı taradıktan sonra kurutma makinası yerine havlu ile sararak nemini almasını bekleyiniz.

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

1-) Kıvırcık saça şekil vermek oldukça zordur.  Saçınızı yıkadıktan sonra yatıştırılması gerekmektedir.

2-) Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir süre kendi haline bırakınız. Daha sonra ıslaklıgını atan nemli saçları ön tarafa alarak saç jolesi ile her bölge jolelenmelidir. Bu sayede dalgalar ve bukleler daha hoş gözükür.

3-) At kuyruğu gibi bir şekil yapmak istiyorsanız saçınızı önce düzleştirmeniz gerekecektir. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra alt kısımlarına uygulanacak sprey sayesinde daha güzel duracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ