Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Kışkırtıcı ve muhteşem dudaklara erişmenin 3 sırrı

Kışkırtıcı ve muhteşem dudaklara erişmenin 3 sırrı

Kışkırtıcı ve muhteşem dudaklara erişmenin 3 sırrı

Dudaklar, genel bakım denince akıllara en son gelen ama aslında en çok ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyan bölgelerimizden bir tanesidir. Nemlendiriciler, göz kremleri ve de saç bakım yağları ile cildimize aslında kimi zaman pekte iyi bakmıyoruz. Peki ya dudaklarımızın ihtiyacı olan aslında ne? Kış aylarının boy göstermesi ile birlikte soğuklar, yaz aylarında güneşle tek başına mücadele etmeye çalışan dudaklarımız, bir dönüp baktığımızda aslında etkin bir bakımı hak etmiyor mu? Konu makyaj olunca renkli rujlarımızı sıklıkla kullanıyoruz ve rujları daha güzel ve dudaklarımızı daha sağlıklı göstermek için elimizden geleni yapmıyoruz. Artık dudaklarımıza bu denli hoyrat davranmayı bırakın ve sizlere sunacağımız muhteşem önerilerle son veriyoruz.Kışkırtıcı ve muhteşem dudaklara erişmenin 3 sırrı1

Bol su tüketin

Su, her derde deva olmasının yanında dudaklarımızın da canlı görülmesi için etkin bir şifa kaynağıdır. Dudağınızda ki pul pul dökülmeler, aşırı kurumalar az su içtiğinizin bir göstergesi. Gün içinde bol su içmeyi unutuyor iseniz, suyunuzu bardak yerine bir şişeye doldurup gözünüzün önüne koyun. Dudaklarınızın ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu mevsim geçişlerinde ve havanın soğuk olduğu zamanlarda bilhassa daha fazla su içmeye özen gösterin.

Kışkırtıcı ve muhteşem dudaklara erişmenin 3 sırrı2Dudaklarınızı güneşten koruyun

Sıcak yaz aylarında dışarı ya çıkarken güneş koruyuculu fondötenlerimizi ya da nemlendiricilerimizi genelde sürmeyi unutmuyoruz. Yazın sıcaklarında yüksek sıcaklarda cildinizi korumak için bolca güneş kremi sürüyoruz. Peki, dudaklarımızı korumamız gerektiği eminiz ki birçoğumuzun aklına bile gelmiyor. Size en büyük tavsiyemiz güneş koruyucu etkili dudak nemlendiricileri kullanın. Eğer güneşe gün boyunca maruz kalacaksanız nemlendiricinizi sıklıkça kullanınız ihmal etmeyiniz.

Ölü derilerden arındırdığınız dudaklarınız kusursuz gözükecek.Kışkırtıcı ve muhteşem dudaklara erişmenin 3 sırrı3

Rujunuz kısa bir süre ardından topaklanıyor ve aynadaki görüntünüz sizi mutlu etmiyor mu? Bin bir hevesle sahip olduğunu rujların kusursuz görünmesini istiyorsanız işte bu noktada dudağınızdaki ölü deri hücrelerinden arındırmamız gerekmektedir. Zeytinyağı ve şeker karışımını dudağınıza sürün ve bir diş fırçası yardımıyla nazikçe fırçalayın. Bu işlem sonucunda daha nemli ve parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort