Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Eylül 2018

Anasayfa > Saç Bakımı > Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saç dökülmeleri ile birlikte kişi sosyal hayattan da uzaklaşmaya başlıyor ve sahip olduğu özgüveni de yitirdiğini görebiliyoruz. Kısa sürede saç gürleştirmek mümkün ve sorunun kaynağı ne olursa olsun az sonra sizinle paylaşacağımız detaylar, bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

  • Fön makinesi ve saç düzleştirici gibi aletler, yüksek ısı ve buhar nedeniyle saç diplerine ve deriye zarar vererek saç dökülmelerine neden oluyor. Genetik bir sorun değilse eğer, bu ürünlerden uzak durduğunuz takdirde saçlarınızın yeniden eski gür haline kavuştuğunu sizler de göreceksiniz.
  • Saç gürleştirmesi için satın aldığınız ve kullanmaya devam ettiğiniz ürünleri belli periyotlarla değiştirmeye özen gösterin. Bu ürünler bir süre sonra cilde herhangi bir şekilde fayda sağlamayacak ve saçlarınız bu ürünlere bağışıklık gösterdiği için herhangi olumlu bir etkide bulunmayacaktır.
  • Kırıkları aldırmak, saçları gürleştirmek için tavsiye edilen en önemli uygulamalardan bir tanesidir. Saç kırıklarının fazla olması, saç köklerinin beslenmesini de engelliyor ve yeni saçların çıkması da bu minvalde daha zor hale geliyor. 3 ayda 1 olmak kaydı ile kırıklarınızı aldırabilir ve saçlarınızın bakımını yapabilirsiniz.
  • Zeytinyağı kaynaklı bakım kürlerini düzenli olarak tercih etmenizde fayda var. Zeytinyağı, saç köklerini ve deriyi kusursuz bir şekilde beslediği için en etkili kürlerden bir tanesidir. Bu ürünün yer aldığı çok fazla kür mevcut ve sizler de kendi evinizde kür yaparak bakım için harekete geçebilirsiniz.
  • Saçlarınızı çok sık yıkamak ve şampuan değiştirmek de saç dökülmelerine neden olacaktır. Saçınızın ihtiyaçlarına yanıt veren ve bakımını kusursuz bir şekilde yapan şampuanlara düzenli devam etmeniz tavsiye ediliyor. Bakımı doğru yapılan saçlar da kısa sürede uzayacak ve gür bir görüntü yaratacaktır.
  • Isırgan otu da saç bakımı ve gürleştirme uygulaması için en etkili ürünlerden bir tanesidir. Isırgan otunun yer aldığı şampuan ve bakım kremleri ile birlikte dilerseniz kendiniz de doğal bir kür oluşturabilirsiniz. Isırgan otu ve su karışımı ile basit bir kür elde etmek mümkün ve düzenli kullanım sayesinde saçlarınızdaki değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz