Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Sorunları > Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm

Kıl kökü iltihabı, kıl kökü enfeksiyonu diye de adlandırılabilen kıl dönmesi sonrası oluşabilecek apse, kaşıntı, akıntı gibi durumlara da sebep olabilen bir deri hastalığıdır. Kuyruk sokumu, koltuk altı, genital gölge ya da vücudunuzun her hangi bir yerinde sürtünme, terleme bazen de genetik sebepler ile oluşabilen bu kesecikler operasyonla alınabileceği gibi kıl dönmesine bitkisel çözüm ile de bazen sonlandırılabilinir.

İbrahim Saraçoğlu’nun kıl dönmesi tedavisi için önerisi, kurutulmuş ısırgan otu çok az suda haşlanarak lapa haline getirilip o bölgeye sarılıp tülbent ile kapatılır. 15 20 dk bekletilir. Bu kür haftada 2-3 kez yapılabilir.

Ahmet Maranki’nin kıl dönmesi tedavisi için önerisinde ise, Kuru soğanı ortadan ikiye bölün soyulmuş hali ile vücudumuzun dayanabilceğkadar ısıtın, sorunlu bölgeye koyup haftada 2-3 kez 15’er dakika bekletin, daha sonra gül suyu ile silebilirsiniz.

Kara merhem diye piyasada kolaylıkla bulunan kremden gün aşırı tercih edebilirsiniz.

Kıl dönmesi tedavisi ‘nde bir diğer yöntem sarımsak ve soğan rendesinin ısırgan yağı ile krem haline getirilip sorunlu bölgelere masaj halinde uygulanıp bekletilmesidir.

Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun, iltihabı kendiniz çıkarmaya çalışmayın. Örneğin küçük çaplı kıl dönmeleri yüzde, bacakta, kolda, ya da koltuk altında olabilir sıkmaya çalıştığınız ufak bir sivilce alt deri de göremediğiniz keseciklerin artmasına ve kist oluşumuna sebep olabilir. Bu da kıl dönmesinde bitkisel tedavi ile değil, kıl dönmesinde cerrahi müdahale ile çözümlenebilir.

Temizliğine dikkat edilmesi gereken, yani anal ya da genital bölgeler de ise hijyen çok önemlidir. Kıl yönüne göre alınmasına ve temiz kalınmasına özen gösterin. Yağlı yiyecekler her zaman kıl köklerini besler, ölçülü tüketin.

Alternatif önerilere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.ciltonik.com/limon-tuzunun-faydalari-nelerdir/

http://www.ciltonik.com/tuylerden-kurtulma-ve-tuylerin-gec-cikmasi-icin-dogal-yontemler/

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort