Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Kaş ve Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Kaş ve Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Kaş ve Kirpik Uzatmanın Doğal Yolları

Hem ucuz hem zahmetsiz pratik çözümleri püf noktalarını bilmek her bakımlı olmak isteyen kadının hakkıdır. Kimi insan kaşlarını boyamak, kirpiklerine de taşıyamayacağı kadar rimel sürmek zorunda kalır. Aslında kaş ve kirpik için doğal çözümler üretmek sanıldığı kadar zor değildir. En temelinde kaş ve kirpiklerin hava alabilmesi ve kendi yapılanmasını tamamlayabilmesi için makyajla uyumamak ve cildi temiz tutmak istenilen kaş kirpik formunu sağlamanın en temel yapı taşıdır. Peki evde kolay kaş kirpik bakımı ve kaş kirpik uzatma yolları nelerdir?

Bilinen en temel besleyici yağ olma özelliği ile hint yağı bu konunun ustasıdır. Kulak pamuğu yardımı ile kaş ve kirpiklerinizin çıkış noktalarında 10’ar dakika gün aşırı bekletin ve durulayın.

sarimsakTemizlenmiş kaş ve kirpiğinize nemlendiricinizi sürün böylelikle önce kepeklenmesini engellemiş olursunuz. Daha sonra bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölün ve kaşlarınızın üzerinde 2-3 dk kadar gezdirin ve durulayın.

Bir kapta badem yağını ve zeytinyağını eşit miktarda karıştırın ve yine kulak pamuğu yardımı ile kaş ve kirpiklerinize uygulayın böylece kaş ve kirpikler için doğal bakımınızı sağlamış ve gürleşmesine yardımcı olursunuz.

Yine bir kapta çörek otu yağı ve aloe vera jelini karıştırın gün aşırı kaş ve kirpiklerinize uygulayacağınız bu bakım sayesinde kaş ve kirpikleriniz için doğal çözümlerden birini elde etmiş olursunuz.

1 çay kaşığı fındık yağı ve 1 çay kaşığı soya yağını eşit miktarda karıştırın düzenli kullanım sonrası kaş ve kirpiklerinizin gürleşmesinde ki etkisini göreceksiniz.

ve en önemlisi de temizlenmiş kaşların ince fırça yardımı ile çıkış yönüne doğru taranmasıdır.

Doğal çözümlerle ilgili diğer önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.ciltonik.com/maya-maskesi-nasil-yapilir-ve-maya-maskesi-faydalari-nelerdir/

http://www.ciltonik.com/yumurta-aki-maskesi-nasil-yapilir-ve-yumurta-aki-maskesi-faydalari-nelerdir/

http://www.ciltonik.com/cay-maskesi-nasil-yapilir-ve-cay-maskesinin-faydalari-nelerdir/

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort