13 Ağustos 2014

Kahverengi lekeler için yoğurt maskesi nasıl yapılır?

İçinde bulundurduğu vitamin ve minerallerle her derde deva olan yoğurt maskesi kahverengi lekelerinizi kökünden hallediyor.

Kahverengi lekeler için yoğurt maskesi nasıl yapılır?

Cilt lekelerinin en yaygın olanı kahverengi lekelerdir. Bu lekeler aynı zamanda çıkarılması en zor olan ve kötü gözüken lekelerdir. Bu lekeler için yardım almanız gerekiyor. Aşağıda vermiş olduğumuz yoğurt maskesi sadece kahverengi izler için hazırlanmış bir maske türüdür. Bazen çillerde de kullanılabilen yoğurt maskesi kahverengi lekeleri geçirmekle birlikte leke olan bölgeyi sıkılaştırmaktadır. Bu sayede de leke olan bölgeniz cilt güzelliğinizi bozmayarak eskisinden daha çekici bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kahverengi cilt lekeleri için yoğurt maskesi

Yoğurt maskesi için malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağı
  • 5 tatlı kaşığı yoğurt
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Kahverengi cilt lekeleri için yoğurt maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Kahverengi lekeler için yoğurt maskesi nasıl yapılırBir kâsenin içine 5 tatlı kaşığı yoğurdu ekleyerek yavaş bir şekilde karıştırmaya başlayınız. Karıştırdıktan sonra kâsenin içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 çay kaşığı limon suyu ekleyerek karıştırmaya devam ediniz. Karıştırdıktan sonra 3 dakika soğuk bir ortamda beklettiktiniz. Beklettikten sonra 1 tatlı kaşığı zeytin yağını da ekleyerek tekrar karıştırınız. Karıştırdıktan sonra bu maskeyi leke olan bölgeye iyice yedirerek sürünüz. Sürdükten sonra maske 5 – 10 dakika arasında kuruyacaktır. Kuruduktan sonra ovarak maskeyi çıkarınız ve ılık su ile yıkayınız.

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ