15 Ağustos 2014

İncirin cilde olan faydaları nelerdir?

İncirin cilde olan faydaları nelerdir?

Sağlığımız için birçok faydası bulunan incir cildimiz içinde adeta bir umut kaynağıdır. Mikrop öldürücü olan incir gözenekleri sıkılaştırarak sivilce çıkmasını engellemektedir. İncir aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudumuza mikrop girmesini engeller. Bu sayede de hasta olmamızı engelleyen incir cildimizi sıkılaştırmaktadır. Cilt sorunlarını da tedavi etmekte kullanılan incir cilt kuruluğundan dolayı meydana gelen kırışıklıkları cildi nemlendirerek geçirmektedir. Hücreleri de yenileyen incir cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

İncirin faydaları nelerdir?

İncirin cilde olan faydaları nelerdirİncir içinde bulunan tanenler sayesinde yüzdeki ve cildin diğer kısımlarındaki lifleri güçlendirici etkisiyle sarkmaları engellemektedir. Bu sayede de yaşlanmayı geciktiren incir cildinizi de gençleştirecektir.

 

 

İncirin cilde olan faydaları nelerdirİçinde bulunan vitamin ve minerallerle cildi güçlendiren incir cilt sorunlarından kurtulmanızı sağlamaktadır. Sürekli makyaj yapan bayanların kullanması gereken en önemli ürün diyebiliriz.

 

 

 

İncirin cilde olan faydaları nelerdirSindirimi kolaylaştırıcı olan incir aynı zamanda cildi pürüzsüzleştirici olan incir size kalıcı parlaklık sağlayacaktır. İçinde bulunan organik asitlerle de cildinizi koruyacaktır.

 

 

İncirin cilde olan faydaları nelerdirCildi canlandıran incir maske halinde düzenli olarak kullanıldığında cilt bakımının yapılmasını sağlamaktadır. Cildi parlatan bu meyve sağlığınız içinde önemli yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ