Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Doğal Bakım > İbrahim Saraçoğlu El Bakım Kürleri

İbrahim Saraçoğlu El Bakım Kürleri

İbrahim Saraçoğlu El Bakım Kürleri

Güzel ve bakımlı görünmek için sadece yüz güzelliğine değil ellerin bakımlı ve zarif görünmesine de oldukça özen gösterilmelidir. Eller vücutta dış etkenlerle en fazla temas halinde olan ve yıpranan bölgelerdir. Bu açıdan bu bölgelere ekstra özen gösterilmeli ve düzenli bakım yapılmalıdır.

Evde kendiniz basit fakat etkili kürler hazırlayarak ellerinize bakım yapabilir, nemli ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu’nun el bakım türlerinden faydalanabilirisiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun Önerdiği El Bakım Kürleri

Deniz Tuzu Ve Limon Suyu Kürü

Deniz tuzu ve limon antiseptik özellikleri ile eldeki bakterileri yok ederken el yüzeyinde bulunan ölü derilerin atılması için peeling etkisi yaratmaktadır. Bir miktar deniz tuzu ile limon suyu karıştırılarak ele hafif dokunuşlarla masaj yapılarak sürülür ve peeling yapılır. Elde 10 dakikaya yakın bekletildikten sonra eller ılık suyla yıkanır ve kurulanır. Haftada bir kez yapılan bu kür ile ellerinizin yumuşaması ve pürüzsüzleşmesinin yanı sıra tırnaklarınız da güçlenip, parlayacaktır.

Doğal Bal ve Zeytinyağı Kürü

Özellikle kuru ve çatlamış eller için doğal bal ve zeytinyağı kürü oldukça etkili olacaktır. Bu kürden önce banyoda ellerinizi keseleyebilirisiniz veya sıcak su içerisinde eller bekletilip sonra keseleyebilirisiniz. Eller keselenip ölü derilerden arındırıldıktan sonra nemli haldeyken, hazırlanan zeytinyağı ve bal karışımı sürülür ve her tarafına ulaşacak şekilde ovalanır. Ellere önce poşet eldiven sonra üzerine de pamuklu sıcak tutacak başka bir eldiven geçirilip ortalama 45 dakika bekletilir ve nemlendiricili sabunla yıkanıp kurulanır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort