Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Hızla Uzayan Tırnaklar

Hızla Uzayan Tırnaklar

Hızla Uzayan Tırnaklar

Kadına doğuştan verilmiş en doğal aksesusar en güzel tamamlayıcılarından biridir tırnakları. Bakımlı eller her zaman mutlu olmanızı sağlayacaktır.  Bakımlı ve hızlı uzayan tırnaklar için bol su içmeli ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bu ilk altın kural olarak bilinmelidir. Aksi takdirde soyulan tırnaklardan kopan etlerden kurtulmazsınız ve bu durum her zaman sinirlerinizi bozmaya devam eder. Keratin saçın ve tırnağın oluşumundaki en büyük etkendir ve keratinin oluşması içinde doğru beslenmeli kalsiyum protein ve vitaminleri orantılı almalısınız. Tırnaklarınızın uzamasını engelleyen faktörleri de unutmamalısınız stres ve hormonel bozukluklar çok önemli etkenlerdir ve bunun yanında kullandığınız ilaçların yan etkileri de tırnaklarınızı yıpratabilir. Tırnaklarınıza günlük ve haftalık bakımlar uygulamalısınız

Günlük Bakım

Düzenli olarak meyve tüketin ve kabuklarıyla ellerinize ve tırnak diplerinize masaj yapın. Tırnak etleriniz ve deriniz için özellikle yatmadan önce ellerinize vazelin sürün ve masaj yaparak yedirin ellerinize. Ellerinizi çok fazla suda tutmayınız ve her yıkadığınızda nemlendirici kullanın. Nem dengesi çok önemlidir tırnaklarınızın uzamasında.

Haftalık Bakım

Manikür tırnaklarınızın düzgün uzamasına sebep olacağı için mutlaka her hafta yaptırmalısınız. Kendiniz yapacaksanız düzgün bir tırnak törpüsü ve tırnak makası ile bu işlemi yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı hep aynı yöne doğru, kenardan ortaya doğru törpülemelisiniz. Tırnaklarınızı havalandıracak besleyici cilalar da kullanabilirsiniz bu tırnaklarınızı güçlendirecek soyulmasını kırılmasını engelleyecektir. Tırnaklarınıza bu bakımları yaparsanız en kısa zamanda güçlü ve hızlı uzayan tırnaklarınız olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort