Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Hassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır?

Hassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır?

Hassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır?

Hassas olan ciltlere bakım yapmak oldukça zordur. Kullanacak olduğunuz makyaj malzemesi cildinizi yormamalı, cilt sorunlarınız için kullanacak olduğunuz maskeler, yağlar ve kremler de cildinize zarar vermemeli ve hafif olmalı. Cildiniz hassas ise tükettiğiniz besinlerden dolayı bile cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hassas ciltler sürekli hava değişimi olan bölgelerde, sürekli hazır gıdalar tüketen bireylerde, kimyasal maddelerle temas edenlerde görülür. Bazen de sinir ve stresten dolayı kaynaklanan hassas cilt oluşumu genetikte olabilmektedir. Sürekli ve yoğun makyaj yapmanızda cildinizin hassaslaşmasına neden olabilmektedir.

Hassas ciltler için yapmanız gerekenler

Makyaj malzemelerinizi deneyinHassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır

Makyaj malzemelerinizi ya da krem, maske ve yağ gibi kullanacak olduğunuz cilt bakım ürünlerini önceden alıp deneyiniz. Ya da deneme ürünleri bulunuyorsa elinizin üstüne sürerek 1 saat kadar bekleyiniz. Eğer yanma, sivilce ya da soyulmalar varsa kullanmayınız.

Doktorunuza başvurun

Hassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır1Cildinizde kaşınma, soyulma ve kızarıklıklar varsa eğer cilt hastalıklarına yakalanabilirsiniz. Kuruluk ve kaşınmalarda görülüyorsa eğer egzama gibi deri hastalıklarına yakalanabilirsiniz ve bir cildiye uzmanına danışmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Cilt bakım malzemelerinin içeriğini kontrol edinHassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır

Aldığın cilt bakım malzemelerinin içeriğini kontrol edin. Kolonya ve parfüm içeren krem gibi malzemelerden kullanmamalısınız çünkü cildiniz tahriş olabilir. Cildinizi tedavi etmeye çalışırken sivilcelere ve kızarıklıklara maruz kalabilirsiniz.

Bebek bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz

Hassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılırBebekler için üretilen cilt bakım ürünlerinden rahatlıklar kullanabilirsiniz. Çünkü bebeklerin cildi hassas olduğundan dolayı üretilen malzemelerde hassas ciltler için üretilmektedir. Bu ürünler cildinize iyi gelecektir.

 

 

Hassas ciltlere cilt bakımı nasıl yapılır

Bitkisel deterjanlardan yararlanabilirsiniz

Deterjanlarda olağan üstü kimyasal bulunduğundan dolayı kokuya aldanmaktansa içeriğine dikkat ederek deterjan alınız. Günümüzde piyasada bitkisel deterjanlar satılmaktadır. Bu deterjanlardan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü gün boyunca üzerimizde kimyasal mikropları taşıyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort