Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Hasarlı Tırnakları Onarmanın Yolları

Hasarlı Tırnakları Onarmanın Yolları

Hasarlı Tırnakları Onarmanın Yolları

Tırnak bakımına önem veren bayanlar için tırnaklarının kırılması veya hasar görmesi adeta kabus gibidir. Tırnak yapısının güçsüz olması ise bazen kalıtsal faktörlerden kaynaklanabilir. Yine de tırnaklarınızın zarar görmemesi için gereken tedbiri göstermeli ve tırnaklarınızın güçlenmesi için dengeli beslenmeye önem vermelisiniz.

Aşağıda yer alan yöntemler sayesinde sizler de tırnaklarınızı güçlendirebilir ve zarar gören tırnaklarınızın yeniden onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı Tedavisi

Zayıf, ince ve kırılgan tırnaklara sahipseniz, bir ay boyunca tırnaklarınıza sızma zeytinyağı sürmenizi öneriyoruz. Sızma zeytinyağını pamuk yardımıyla tırnaklarınıza uyguladıktan sonra 15 dakika bekletin. Zeytinyağı, zayıf ve hasar gören tırnaklarınızın yeniden güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olacaktır.

E Vitamini Kremi Kullanın

Tırnak etlerinize E vitamini kremi ile masaj yapabilirsiniz. Limon gibi rahatlatıcı doğal ürünler de tırnaklarınıza sürebilirsiniz. Tırnaklarınıza her gece yatmadan önce E vitamini kremi ile masaj yaptığınız takdirde,  kısa süre içerisinde kırılgan ve hasarlı tırnaklarınızın yeniden beslenerek daha güçlü hale geldiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Ev İşleri Yaparken Eldiven Giyin

Bulaşık yıkarken, temizlik yaparken veya bahçe işleri ile ilgilenirken ellerinize mutlaka eldiven giyin. Deterjanlar ve temizleyiciler tırnakların aşınmasına, kurmasına ve soyulmasına neden olabilir. Bu kimyasallar tırnak yapısına zarar verir. Toprak işleriyle uğraşmak da tırnak yapınızın zarar görmesine neden olabilir.

Doğal Tedavilere Başvurun

Tırnaklarınızda ciddi bir sorun olmadığı sürece tırnaklarınızı doğal yöntemlerle besleyin ve bakımını yapın. Özel tırnak bakım maskeleri hazırlayarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Mutfağınızda bulunan birçok ürün tırnaklarınızın onarılmasına yardımcı olacak bileşenler içermektedir.

Biotin Açısından Zengin Gıdalar Yiyin

Beslenme programınıza biotin açısından zengin yiyecekleri de ilave edin. Bu yiyeceklere; karaciğer, pişmiş yumurta, tam tahıllı ürünler, karnabahar ve avokadoyu örnek verebiliriz. Biotin, tırnakların güçlenmesini ve kalınlaşmasını sağlar. Zarar gören tırnaklarınız kısa sürede onarılır.

Multivitamin Takviyesi

Vitaminler genel sağlık için gereklidir. Vitaminler ile tırnaklarınızda da mucizeler yaratabilirsiniz. A vitamini, C vitamini ve kalsiyum eksikliği tırnakların kırılmasına neden olabilir.  Bu nedenle, multivitamin ve kalsiyum takviyesine başvurabilirsiniz. Ayrıca protein alımına da önem verin. Kalsiyum açısından zengin yiyecekleri diyetinizi ekleyin.

Editörün Tavsiyesi: Tırnak Enfeksiyonları Nasıl Önlenir?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort