Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Hamilelikte oluşan lekelere iyi gelen maskeler

Hamilelikte oluşan lekelere iyi gelen maskeler

Hamilelikte oluşan lekelere iyi gelen maskeler

Hamilelik sırasında meydana gelen sinir ve stresten dolayı oluşan cilt lekeleri ve çatlaklar maskelerle tedavi edilebilir. Bazen de leke şeklinde olan en çok alın bölgesinde kahverengi şeklinde görülen bu lekelerin tek çözümü maske tarifleridir. Bazen de cildin diğer kısımlarında meydana gelen bu lekeler doğum sırasındaki zorlanma ve sinir, stresten dolayı oluşuyor. Bu lekeler doğum lekeleriyle çok karıştırılmaktadır. Hamilelik lekeleri annede oluşur. Doğum lekeleri ise çocukta doğumdan sonra oluşur. Doğum lekelerinin hamilelik lekelerine göre meydana gelme riski daha az olmasına rağmen doğum lekeleri daha fazladır.

Hamilelik lekelerine iyi gelen maskeler

Portakal maskesiHamilelikte oluşan lekelere iyi gelen maskeler

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı portakal suyu
  • 1 yemek kaşığı maydanoz suyu
  • Pamuk

Portakal maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kâsenin içine 1 yemek kaşığı portakal suyu, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı maydanoz suyunu döküp iyice karıştırınız. Bu karışımı bir miktar pamuğa döküp leke olan bölgeye 10 dakika boyunca tutunuz. Sabitleyebilme imkânınız varsa sabitleyebilirsiniz. Bu maskeyi lekeler geçene kadar 3 günde 1 kere uygulayınız.

Limon maskesi

Malzemeler

  • 1 adet limon
  • 1 tatlı kaşığının yarısı kadar silme şeker

Limon maskesinin hazırlanışı ve yapılışı

1 adet limonun yarısını bir kâsenin içine sıkarak içine 1 tatlı kaşığının yarısı kadar silme şeker atınız. Bu maskeyi cildinizdeki leke olan bölgeye 5 dakika boyunca tutunuz. 5 dakikadan sonra maske olan bölgeyi iyice yıkayınız.Hamilelikte oluşan lekelere iyi gelen maskeler

Soğan maskesi

Malzemeler

  • 2 adet soğan
  • 1 su bardağının yarısı kadar elma sirkesi

Soğan maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

2 adet soğanı bir mikser yardımıyla iyice sıktıktan sonra soğanın suyunu alınız. Soğan suyunu bir kâsenin içine dökünüz. Kasenin içine elma sirkesini dökünüz. İyice karıştırdıktan sonra 5 dakika boyunca soğuk bir ortamda bekletiniz ve leke olan bölgeye sürünüz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort