Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Güneş lekeleri için maske tarifleri

Güneş lekeleri için maske tarifleri

Güneş lekeleri için maske tarifleri

En çok yazın meydana gelen fazla güneş ışınları maruz kalmaktan dolayı meydana gelen güneş lekeleri tedavi edilmediği takdirde büyümeye başlar ve rahatsız edici bir hal alır. Bu lekeler zararlı güneş ışınlarının tenimize temas etmesiyle meydana gelir. Aşırı güneş ışınlarına maruz kalma, yanlış saatlerde denize gitmek ve güneşten koruyucu bir madde kullanmamak güneş lekelerine neden olur. Güneş lekeleri kozmetik ürünlerle geçirilse de pek faydalı değildir. Bu yüzden en güvenilir ve sağlıklı olan evde yapılan maskelerdir. Tavsiye ettiğimiz şekilde uyguladığınızda daha erken sonuç alabilirsiniz.

Güneş lekeleri için evde yapılan maskeler

Bal maskesiGüneş lekeleri için maske tarifleri

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 5 tatlı kaşığı bal

Bal maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

5 tatlı kaşığı badem yağını temiz bir kâseye dökünüz. Üzerine 2 çay kaşığı elma sirkesiyle, 1 çay kaşığı badem yağını ekleyerek iyice karıştırınız. Karıştırmanız bittiğinde bal maskesini sıcak bir ortamda 5 – 7 dakika bekletiniz. Bu sırada maskeyi uygulayacağınız bölgeyi iyice yıkayıp temizleyiniz. Temizledikten sonra maskeyi masaj şeklinde sürünüz. Bu maskeyi uyguladığınız bölgeye 10 günde 1 kere uygulayınız aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir.

Armut maskesi

Malzemeler

  • Yarım su bardağı süt
  • 1 adet armut

Armut maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

1 adet armudu soyduktan sonra bir rende yardımıyla iyice rendeleyin ve armuttan çıkan suyu ayırın. Armut suyu ne kadarsa okarda içine süt ekleyip iyice karıştırınız. Maske kıvamına gelmediyse bir pamuk yardımıyla leke olan bölgeye uygulayınız. Bu maskeyi 1 haftada en fazla 2 kere uygulayınız.

Yoğurt maskesi

MalzemelerGüneş lekeleri için maske tarifleri

  • 2 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 adet limon
  • 1 bağ maydanoz
  • 1 adet yumurta
  • Gül suyu

Yoğurt maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Yumurtayı sarısından ayırıp karıştırınız. Karıştırdıktan sonra üzerine 2 tatlı kaşığı yoğurdu ekleyiniz. Yoğurdun üstüne de maydanozları atınız. Ekledikten sonra yoğurdun üzerine limon suyunu dökerek tekrar karıştırınız. Maskeyi güneş lekesi olan bölgeye iyice sürünüz. 15 dakika bekledikten sonra maskeyi gül suyu ile çıkarınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort