Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Aralık 2018

Anasayfa > Makyaj ve Parfüm > Gündüz makyajında dikkat edilmesi gerekenler

Gündüz makyajında dikkat edilmesi gerekenler

Gündüz makyajında dikkat edilmesi gerekenler

Pek makyaj yapmıyorsanız bile gündüz makyajınıza özen göstermelisiniz. Özellikle gün ışığında yanlışlar daha çok belli olur. Makyaj yapmak aslında bilinen yanlışlar dolusudur. Makyaj konusunda da çok az şey biliyorsanız. Yazımız sizin için çok faydalı olacaktır.

Gündüz makyajı için 10 altın kural

  1. Gündüz makyajının anlamı şudur; tenini canlı göstereceğim, yüz hatlarını belirginleştireceğim ve kusurlarını kapatacağımdır. Bu yüzden size uyumlu olan tonları tercih etmenizi öneririm.
  2. Gündüz güneş ışığı bütün kusurları ortaya koyacağı için ten makyajı çok önemlidir. Çok lazım değilse kalın fondöten, concealer ve pudra kullanımından kaçınınız. Sebebi gün ışığı normalden daha yoğun görünen ve maskemsi bir görünüme sebep olabilir.Makeup2
  3. Canlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız. Gündüz makyajı yeterli olacaktır bunun içinde bakışlarınıza derinlik katmak için göz makyajı kullanımı yeterlidir. Yüz kusurlarınızı örtmek için hafif allık ve rujla tamamlarsınız.
  4. Cildinizde bulunan kusurları morluk,leke ve kırışıklıkları kapatıp teninize uygun ince yapıda ürünler kullanınız. Cildinizde doğal duran fondötenler kullanınız. Eğer lekeleriniz çok belirginse kapatıcıda kullanabilirsiniz.
  5. Cildinde parlaklık isteyen kadınlar içinde özellikle yağlı bir cilde sahipse transparan pudra kullanımını tavsiye ediyorum.
  6. Cildinizi renklendirmek için allık kullanabilirsiniz. Yine bu ürünü kullanırken her zaman olduğu gibi cilt rengimize yakın olanları seçmeye özen gösteriyoruz.
  7. gece-ve-gunduz-makyajiYeni nesil makyaj ürünleri hem daha doğallar hem artık maliyeti azaltmak için kullanıcılara çift seçenek sunuyorlar. Örneğin BENEFİT in Bene tint isimli ürünü hem dudağa hem de yanağa sürülebiliyor.
  8. Göz makyajında koyu ton seçimi ve sert hamlelerden uzak durmalısınız. Gündüz rimel kullanımını artırabilirsiniz.
  9. Dudaklarınıza doğal tonlarda ruj kullanımı sağlayın. Ve kesinlikle kalem kullanımını unutun.
  10. Son zamanlarda moda dünyasında gündüz koyu renk ruj kullanımı bir hayli artmaktadır. Modayı yakından takip edenler için söylüyorum. Eğer koyu ruj iyi şekilde sürülmezse çirkin bir görünüm oluşturur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz