16 Temmuz 2014

Gözlük kullananlar için göz makyajı

Gözlük kullananlarda artık diledikleri gibi göz makyajı yapabilecekler… Gözlük kullananların dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir? Ve daha bir çok sorunun cevabı bu yazıda..

Gözlük kullananlar için göz makyajı

Gözlük kullananların en büyük problemidir yapılan göz makyajını kapatır. Bu yüzden gözlük kullanan bayanların makyajlarına ayrı bir özen gösterirler. Gözlük kullanan kadınlar göz makyajı yaparken göz farlarını daha parlak dikkat çekici renklerle yapmalıdır. Bilinçli yapılan makyajla gözlüğünüzün arkasından da gözleriniz dikkat çekici bir görünüme bürünebilir. Gözlük tipine göre göz makyajı da 2’ye ayrılır.

Miyop gözlük kullananlar için göz makyajı

Miyop gözlük camı göz yapısını daha küçük gösterir. Bu aslında göz yanılmasıdır ve buna engel olmak için daha açık ve parlak renkler seçilmelidir. Farı gözünüze uygularken dikkat etmeniz gereken kaşlarınıza kadar farı yaymanız ve biraz daha dışa doğru uzatmanızdır. Eyelinerinizi ya da göz kaleminizi kirpiklerin dibinden hafif uzatarak çekin ve maskaranızı çift kat sürün bu şekilde bir makyajla gözlükte taksanız gözleriniz oldukça çekici olacaktır.

Hipermetrop gözlük kullananlar için göz makyajı

Hipermetrop miyobun tam tersidir. Gözleriniz olduğundan iri gözükür bundan dolayı da açık renkler tercih edilir ve maskara ile göz makyajı bitirilir.gzluk

Kontakt lens kullananlar için göz makyajı

Lens takan bayanlar toz far tercih etmesi oldukça risk oluşturmaktadır. Pudra şeklinde olan far kullanılması en sağlıklı olanıdır. Kullanılan maskara suya dayanıklı olmalıdır ayrıca rimel lens takılmadan önce sürülmesi gereklidir. Lensi çıkardıktan sonra makyajınızı çıkarın.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ