16 Ağustos 2014

Gözenekleri sıkılaştırıcı aspirin maskesi nasıl yapılır?

Genellikle baş ağrısı için kullanılan fakat maskesi cilde çok faydalı olan aspirin maskesi gözenekleri sıkılaştırarak sivilce oluşumunu engelliyor.

Gözenekleri sıkılaştırıcı aspirin maskesi nasıl yapılır?

Gözenekler yüzümüzde bulunan ve cildimizin hava almasını sağlayan hava kanallarıdır diyebiliriz. Gözeneklerimizin üzerinde ve yanında milyonlarca bakteri bulunmaktadır. Gözenekler açıldığında ve tam kapanmadığında hemen içerisine bakteri girer. Girdikten sonra da gün geçtikçe iltihap oluşturur ve sivilceleri meydana getirir. Cildimiz hava almadığında da sivilceler ve siyah noktalar oluşur. Özellikle sürekli makyaj yapan kadınların cildi havalanmaz ve gün geçtikçe yanaklarında birkaç sivilce aniden çıkar, kötü bir görüntü meydana gelir. Bu yüzden sürekli makyaj yapıyorsanız yüzünüze bakmalı ve gözenek sıkılaştırıcı maskelerden yararlanmakla birlikte cildinizi mutlaka haftada en az 2 kere dinlendirmelisiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı aspirin maskesi

Aspirin maskesi için gerekli olan malzemeler nelerdir

  • 1 tane aspirin
  • Bir miktar bal
  • 1 yemek kaşığı kuru maya
  • 1 yemek kaşığı oksijenli su

Gözenek sıkılaştırıcı aspirin maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

1 tane aspirini sert bir cisim yardımıyla ezerek toz haline getiriniz. Toz haline getirdikten sonra aspirini bir kâsenin içerisine ekleyiniz. ÜGözenekleri sıkılaştırıcı aspirin maskesi nasıl yapılırzerine yemek kaşığı oksijenli su ile 1 yemek kaşığı kuru maya ekleyiniz. Ekledikten sonra iyice karıştırınız. Krem haline geldiğinde 1 çay kaşığı bal ekleyiniz. Ekledikten sonra bir fırça yardımıyla maskeyi yüzünüze uygulayınız. Uyguladıktan sonra yarım saat bekleyiniz. Bekledikten sonra da yüzünüzü iyice yıkayarak durulayınız. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda sivilce oluşmasını engelleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. İnci Gür dedi ki:

    evet daha önce bir yerde daha okudum bunu aspirin sıkılaştırıcı etkisi de varmış ayrıca selülitlere de etkilidir.

YORUM YAZ