Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Gözaltı Morlukları için Ne Yapmalı

Gözaltı Morlukları için Ne Yapmalı

Gözaltı Morlukları için Ne Yapmalı

Gözaltı Morlukları İle Mücadele

Gözaltı Morlukları birçok bayanın hayatını kâbusa çeviren bir sıkıntıdır. Morluklar ile mücadele etmek için birbirinden farklı çözüm yolları mevcuttur. Bunlardan en sıkı kullanılanlardan biri lazer tedavisidir. Ancak lazer ile tedavi yöntemine başvurmadan bitkisel çözümler arayanlar içinde birbirinden farklı alternatiflerde bulunmaktadır.

Piyasada gözaltı morlukları ile mücadele etmek adına alınabilecek birbirinden farklı kremler bulunuyor. Dilerseniz hazır bir krem alıp uygulayabileceğiniz gibi bitkisel karışımlar ile de sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Çay Uygulaması

Papatya, ıhlamur, lavanta ve zambak çayları yapılarak kullanılan kürler gözlerde oluşan yorgunluk, morarma ve şişlikleri gidermede oldukça faydalıdır. Söz konusu çay uygulamasını yapabilmek için bir tutam ıhlamur, lavanta, zambak ya da papatya yaklaşık bir çay fincanı kaynamış suya ilave edilerek 10 dakika dinlendirilir. Sonrasında süzülerek soğumaya bırakılır. Sonrasında iki pamuk hazırlanan çaya batırıldıktan sonra göz kapaklarına uygulanır. 10 dakika kadar bekletilip, yıkanır. Gözaltı morluklarını gidermek adına kullanılan bir diğer kür ise patates kürüdür.

Patates Kürü

Patatesi kürü oldukça kolay bir uygulamadır. Çiğ olarak kesilmiş 2 dilim patates göz kapaklarına yerleştirilerek yaklaşık 15 dakika kadar beklenir. Sonrasında yıkanıp, kurulanır. Bu uygulamaların yanı sıra doğal bakım yöntemlerinden biri de buğday ve avokado yağı uygulamasıdır. İki yağı birbirleri ile karıştırdıktan sonra dıştan içe doğru dairesel hareketlerle ve oldukça hafif bir şekilde göz çevresine uygulamak yeterlidir.

Bir diğer doğal çözüm ise ebegümecidir. Bir miktar ebegümecini havanda iyice ezdikten sonra içerisine bir elma suyu eklenir. Karışım gazlı bezin arasına yerleştirilip, göz çevresinde yaklaşık 20 dakika bekletilir. Söz konusu uygulamada oldukça etkili bir uygulamadır. Gözaltı morluklarının oluşmasını engellemek için ise bol bol su tüketmek, taze nane ve maydanoz yemek oldukça önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz