Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Gözaltı kırışıklıklarını engellemek için uzmanlardan öneriler

Gözaltı kırışıklıklarını engellemek için uzmanlardan öneriler

Gözaltı kırışıklıklarını engellemek için uzmanlardan öneriler

Gözaltı kırışıklıkları yaşlılık evrelerinden biridir. İnsanlarla en çok temas halinde olduğunuz gözlerinizin güzelliği bakımlı biri için çok önemlidir. Birçok nedenden dolayı oluşabilen gözaltı kırışıklıkları en çok alerjik, sigara dumanına maruz kalma, demir eksikliği ve gebelik durumunda meydana gelir. Yüzünüzdeki kırışıklıklar, gözaltı kırışıklıkları güzelliğiniz açısından önemli bir yer alır. Cildinize ve güzelliğinize önem veriyorsanız gözaltı kırışıklıklarınızı da önlemelisiniz.

Gözaltı kırışıklıklarına iyi gelen öneriler

Bol bol su tüketin: Ciltteki su kaybı cilt kuruluğunu meydana getirerek kırışıklıkları oluşturur. Vücudumuzun gereksinimi olan günlük 8 – 10 bardak suyu içmediğiniz takdirde vücudun diğer organlarına zarar vermekle birlikte cildinizin ömrünü azaltırsınız. Bu kırışıklıkların erkenden meydana geleceği anlamına gelmektedir. Su ihtiyacını sağladığınızda cildinizde bulunan hücreleri yenileyerek kırışıklıkları engelleyebilirsiniz.

Avokado yağı: 1 hafta içinde en fazla 2 kez uygulayabileceğiniz avokado yağı cildinizdeki hücreleri yenileyerek kırışıklıkları engelleyecektir. Avokado yağını bir pamuk yağıyla en fazla 4 dakika boyunca uygulayınız 4 dakikadan fazlası cildinizi tahriş edebilir.

Gözaltı kırışıklıklarına iyi gelen uzman önerileriSalatalık suyu: 1 adet salatayı daire şeklinde dilimleyiniz. Salatalıkları yüz üstü yatar şekilde gözünüzün etrafına sabitleyiniz. Bu şekilde 10 dakika bekleyiniz. Ya da daha pratik bir çözüm olarak salatalık dilimlerini bir mikser yardımıyla çırparak su haline getiriniz. Bir pamuk yardımıyla salata suyunu gözünüzün etrafına sürünüz.

Kayısı çekirdeği yağı: Kayısı çekirdeğinde yapılan yağını 5 – 10 dakika boyunca gözünüzün altına masaj şeklinde sürünüz. İçerdiği A vitamini sayesinde cildi besleyen A vitamini kırışıklıklara iyi gelir.

Hindistan cevizi yağı: Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce uygulayacak olduğunuz Hindistan cevizi yağı içinde bulunan vitamin ve minerallerle cildi beslemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort