Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Eylül 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Göz Altı Morlukları ve Göz Altı Torbalarına Doğal Çözümler

Göz Altı Morlukları ve Göz Altı Torbalarına Doğal Çözümler

Göz Altı Morlukları ve Göz Altı Torbalarına Doğal Çözümler

Göz altı torbaları ve göz altı morluklarının bir çok sebebi olabilir. Oluşan bu kesecikler ve cildinizdeki renk değişimi sizi olduğunuzdan yaşlı ya da sürekli yorgunmuş gibi gösterebilir. Uykusuzluk, stres, sigara, bilgisayar ya da tv ışığına fazla maruziyet, alkol, aşırı tuz tüketimi, yoğun güneş ışını gibi faktörler bu durumun tetikleyicilerindendir. Demir anemisi, genetik, dehidrasyon (vücudun çokça sıvı kaybetmesi) gibi durumların morluklarınıza ve torbalarınıza sebep olduğunu düşünüyorsanız muhakkak bir uzman doktora başvurmalısınız. Şayet günlük yaşamın belirtmiş olduğumuz faktörlerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız; işte size evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik ve hesaplı doğal öneriler:

•Öncelikle yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olun,  günlük ortalama 2 lt su, özellikle kış ayları için yeterli olacaktır, yaz aylarında ise terleme sebebiyle 2.5 lt’ye çıkarılabilir.

•2 adet yemek kaşığını yatmadan önce buzdolabına koyun ve bir gece boyunca bekletin, sabah uyandığınızda göz altlarınızın üzerinde 5’er dk yemek kaşıklarını bekletmeniz, şişliklerinizin azalmasına yardımcı olacaktır.

•Günde bir kez parmak uçlarınızla göz çevrenize hafif vuruşlarla masaj yapın, yaşlanma karşıtı bu hareket sayesinde kan dolaşımınız hızlanacaktır.

göz salatalık•Özellikle göz altı morluklarınıza en iyi çözümlerden biri de salata ve patates dilimleridir. Gözlerinizi kapatarak 3 günde bir üzerlerinde bekleterek dinleceğiniz 10 dakika hem bedeninize hem gözlerinize iyi gelecektir.

•Demlenmiş çaydan arta kalan suyu ve çayın ölçüsünü geçmeyecek kadar bir miktar zeytinyağını karıştırın ve pamuk yardımıyla üzerlerinde 30ar saniye beklet çek şeklinde uygulayın. Hem ödemi azaltacak hem de zeytinyağının etkisi ile lekelerin görünümünde düzenli kullanım sonrası azalma sağlayacaktır.

•Düzenli uyku! 8’er saat uyumaya ve her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmaya özen gösterin, böylece oluşan leke ya da morluklara çözümden ziyade, oluşmamasına katkıda bulunmuş olursunuz.

•Bir miktar kahve telvesinin yine pamuk yardımı ile göz altlarınıza uygulanması sonucu göz altı renginizin zamanla açılmaya başladığını gözlemleyeceksiniz.

•Bir başka çözüm önerisi de bir kahve fincanı kuru nanenin yarım su bardağı su da ıslatılarak yoğun bir kıvamnane elde edilmesi ve gözlerinizin üzerinde 5’er dakika pamuk yardımı ile bekletilmesidir. Nanenin ferahlatıcı ve antioksidan etkisini an itibariyle hissedeceksiniz.

♥Şayet bu şikayetlerinize göz kuruluğu da eşlik ediyorsa muhakkak eczanelerde satılan ve suni göz yaşı diye bilinen serumlardan kullanın.

İlgili diğer önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz;

http://www.ciltonik.com/gozalti-kapaticilari-nasil-surulur/

http://www.ciltonik.com/gozalti-morluklari-icin-ne-yapmali/

http://www.ciltonik.com/goz-kapagi-sarkmasini-onlemek-icin-kremler/

http://www.ciltonik.com/gozalti-torbalari-neden-olur/

http://www.ciltonik.com/ggoz-siskinligine-iyi-gelen-5-muhtesem-oneri/

http://www.ciltonik.com/goz-alti-kirisikliklarina-iyi-gelen-kivi-maskesi/

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz