Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2019

Anasayfa > Diyet > Göbekteki yağları eriten besinler nelerdir?

Göbekteki yağları eriten besinler nelerdir?

Göbekteki yağları eriten besinler nelerdir?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için düzenli diyetinizi ve sporunuzu yaptığınız halde göbek ve kalçanız erimiyor mu? Kalçalarınızın ve göbeğinizin en zor eriyen bölge olduğunu biliyor muydunuz? Kilo aldığınızda yağların büyük bir bölümü göbeğinizde ve kalçalarınızda birikir. Kalçanızı, göbeğinizi eritemiyorsanız bu bölgeler için özel olan besinlerden tüketmelisiniz. Diyetinizin yanında da bu besinleri tüketmelisiniz. Ya da diyetinizi bu besinlerle devam ettirmelisiniz. Göbeğiniz diyetle ve sporla erimemiş ise size önerdiğimiz besinleri tüketmelisiniz.

Göbek eritici besinler

Ahududu çilek

Kalorisi az olan fakat lif bakımından oldukça zengin olan bu meyveler içindeki vitamin ve mineraller sayesinde göbekteki yağları eritmektedir. Bazı birGöbekteki yağları eriten besinler nelerdireyler bu hatayı yapmaktadır. Bu meyvelerin hazır satılan meyve sularından içmeyiniz. Bu ürünlerin şeker oranları oldukça fazla olduğundan dolayı kilo almanıza neden olabilir.

Tahıllı besinler

Göbekteki yağları eriten besinler nelerdirVücudunuza oldukça fazla karbonhidrat sağlayan bu besinler vücudunuza enerji vermektedir. Lif bakımından da zengin olan tahıllar göbek ve kalça bölgenizdeki yağların erimesini sağlayacaktır. Bu ürünleri alırken tam tahıllı olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde tam tahıllı olmayan besinlerden yeteri kadar verim alamayabilirsiniz.

BaklagillerGöbekteki yağları eriten besinler nelerdir

Kalorisi düşük olan fakat protein bakımından zengin olan baklagiller size enerji verici etkisiyle yağları eritmenize yardımcı olacaktır. Kan akışını da hızlandıran bu besinler vücudunuzun daha hızlı çalışmasını sağlayarak daha fazla yağ yakılmasını sağlayacaktır. Bu sayede göbeğiniz ve kalçanız eriyecektir.

Ceviz ve fındık

Göbekteki yağları eriten besinler nelerdir

Ceviz ve fındık gibi kuruyemişler yağ yakıcı etkisi sayesinde ilk olarak göbek bölgesinde ki yağı yakan kuruyemişler enerji verici etkisiyle de az kalori ile tok kalmanızı sağlamaktadır. Bu etkisi sayesinde kilo almayı da engelleyen kuru yemişler lif bakımından da zengin olduğu için vücuttaki yağ oranını da düşürmektedir.

 

Göbekteki yağları eriten besinler nelerdirYulaf

Tokluk hissi verici etkisiyle bilinen yulaf içerisindeki maddeler sayesinde kan şekerinizi düşürerek vücudun çalışmasını sağlamaktadır. Sindirimi de kolay olan yulaf göbek bölgesindeki yağları yakmaktadır. Diyet yaparken de kullanabilecek olduğunuz yulaf sizi tok tutarak kilo vermenizi sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort