26 Kasım 2015

Genç Görünen Eller İçin Bakım Önerileri

Genç Görünen Eller İçin Bakım Önerileri

Kadınların çoğu cilt bakımı yaparken ellerine bakım yapmayı unuturlar. Oysaki ellerimizin bakımına özen göstererek, uzun yıllar boyunca daha genç ve güzel görünmesini sağlayabiliriz. Sizler de ellerinizi yaşlılık belirtilerinden korumak istiyorsanız, aşağıda yer alan basit ve etkili tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz.

6 Adımda Daha Genç Eller

  1. Ellerinizi Güneşten Koruyun

Daima genç ve güzel ellere sahip olmak istiyorsanız, ellerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Güneşe maruz kalan ellerde lekeler oluşur ve cilt yapısı kırışmaya başlar. Sizler de sıcak yaz günlerinde ellerinizi ihmal etmeyin ve dışarı çıkarken ellerinize de güneş koruyucu krem kullanmayı unutmayın.

  1. Kuru Ellere Bakım Yapın

Elleriniz kuruysa ve el derisi pul pul dökülüyorsa, ellerinize tedavi uygulamanızı öneriyoruz. Ellerinize düzenli olarak zeytinyağı sürerek bile kuruluğu giderebilirsiniz. Kış aylarında ellerimiz daha çok kuruduğu için daha fazla nemlendirici kullanmanızda fayda var. Aynı zamanda, evinizde temizlik yaparken veya bulaşık yaparken de kullandığınız deterjanların parfüm ve zararlı kimyasallar içermeyen ürünler olmasına dikkat edin. Ev işlerini bitirdikten sonra ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.

  1. Masaj Yapın

Ellerinizin her zaman genç görünmesi için her nemlendirici krem uygulayışınızda kısa süreli ellerinize masaj yapın. Bu sayede cildin elastik yapısı korunmuş olunur. Aynı zamanda, haftada bir defa ellerinize biraz zeytinyağı sürerek de masaj yapabilir ve bu sayede ellerinizde kan akışını hızlandırabilirsiniz. Bu yöntem sarkmaya başlayan el derisini de sıkılaştırmaya yardımcı olur.

  1. Ölü Hücrelerden Arındırın

Ellerinizin daha temiz ve bakımlı görünmesini istiyorsanız, düzenli peeling yapmanız şarttır. Ellerinize peeling yaptıktan sonra kuruyan ve pul pul dökülen deri görünümü yok olur. Ellerinizden ölü hücreler arınır ve cildiniz daha güzel görünür. Şeker, kahve telvesi ve zeytinyağı karışımı ile de ellerinize peeling yapabilir ve ölü deri hücrelerinden arındırabilirsiniz.

  1. Tırnak Temizliği

Eğer tırnaklarınız sararmışsa veya lekeler varsa, limon suyu ile tırnaklarınızda bulunan lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Tırnaklara limon sürmek, lekeleri ortadan kaldırır ve tırnakları besler.

  1. Yaşlılık Lekeleri

Ellerinizin her zaman genç ve güzel görünmesi için yaşlılık lekelerini önlemelisiniz. Yaş ilerledikte deride koyu renk pigmentasyonları oluşur ve yamalı bir cilt görünümü ortaya çıkar. Çiğ patates suyu veya limon suyunu ellerinizdeki yaşlılık lekelerinin üzerine sürerek, bu lekelerin görünümünü hafifletebilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ