Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Eylül 2018

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Evde Yüz Temizleme Maskeleri

Evde Yüz Temizleme Maskeleri

Evde Yüz Temizleme Maskeleri

Evde Yüz Temizleme Maskeleri

Cildimiz, en değerli organımızdır ve bu değerli organın bakımı da bir hayli hassas şekilde yapılmalıdır. Cilt bakımında düşülen en önemli hatalardan bir tanesi, cilt yapısı tespit edilmeden yapılan bakım uygulamalarıdır. Biz uzmandan yardım almadan ve klinik testlerden faydalanmadan bakım yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer vaktiniz varsa günlük bakımlar ile birlikte cildinize hak ettiği değeri verebilir ve daha sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için kozmetik ürünleri tercih etmek yerine doğal bakım maskelerini kullanabilir ve bu kürleri de evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz neler yapabileceğinize ve hangi maskenin nasıl bir fayda sağladığına hep birlikte göz atalım.

Siyah Noktalar için Limon ve Yoğurt Maskesi

  • 1 adet limon
  • 1 kase yoğurt

Boş ve temiz bir kaba limonumuzun suyunu sıktıktan sonra yoğurt ile bir araya getiriyor ve karıştırmaya başlıyoruz. Hazırladığımız karışımı 10 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır. Sonrasında yüz bölgesine masaj yapar şekilde uygulayıp beklemeye koyuluyoruz. 15 dakikalık bekleme süresi yeterli olacaktır ve sonrasında yüzümüzü ılık su ile yıkayabiliriz. Limon, sahip olduğu asidik içerik sayesinde cildinizdeki gözenekleri yakacak ve siyah nokta gibi kötü görüntüleri de kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Bu maskenin haftada 1 kez olmak kaydı ile 1 aylık süreye yayılması ve düzenli olarak yapılması tavsiye ediliyor. 1 aylık süre zarfında sizler de cildinizdeki değişimi çok daha net bir şekilde göreceksiniz.

Cilt Canlandırıcı Maske

  • Bir avuç yarısı tarçın
  • Yarım fincan süt
  • Defne yaprağı
  • 1 adet yumurta
  • Az miktarda kayısı suyu

Kayısı suyumuza defne yaprağı ile birlikte tarçını ekledikten sonra kaynatmaya başlıyoruz. Kaynatma esnasında olabildiğince çok karıştırmaya da dikkat edin. Kaynama başladıktan sonra süt ve yumurtayı da ilave ederek biraz daha karıştırıyoruz. 5 dakika kadar ocakta beklettikten sonra karışımımız hazır hale geliyor. Karışımı cildinizin herhangi bir yerine sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yüz bölgesinde de oldukça etkilidir. Her gün düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde daha nemli ve daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz