Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Evde yapılabilen doğal cilt maskeleri

Evde yapılabilen doğal cilt maskeleri

Evde yapılabilen doğal cilt maskeleri

Kozmetik ürünlere büyük miktarlar ödeyeceğinize evde hem doğal hemde maliyeti ucuz  maskeler hazırlayıp kullanabilirsiniz. Hem içinde ne olduğunu bilirsiniz hem de cildinize göre uygun karışımı hazırlayıp kullanırsınız.  Doğal hazırlanan maskeler diğer beyazlatıcı maskeler kadar cabuk etki göstermeyebilir. Hazırladığınız maskelerin içinde kimyasal madde bulunmayacağından cildinize de zarar gelmeyecektir.  Yüzünüzün sağlığını siz belirleyerek aşağıda verdiğimiz maskeleri kullanabilirsiniz.

 

Yüz Beyazlatan Maske

Malzemeler

2 Bardak Su
1 Avuç Keten Tohumu
1 Çay Kaşığı Limon Suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

2 bardak suyu kaynatırken keten tohumlarını ilave ediniz.  İlave ettiginiz keten tohumlarını 10 dakika kaynattıktan sonra suyundan keten tohumlarını ayırın.  Sızdırdığımız suyun içine 1 çay kaşığı limon suyunu ekleyiniz.  Sonrasında pamuk yardımı ile bu sıvı karışımı cildinize sürünüz.  Hazırladığımız maske hem sivilcelere hem de cillere oldukça etkilidir.

Gözenek Temizleyici MaskeDoğal cilt maskeleri2

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Kekik
1 Tatlı Kaşığı Nane
1 Çay Kaşığı Biberiye
1 Tatlı Kaşığı Rezene

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığımız malzemeleri bir kabın içine koyup 2 bardak su ilave edin ve kaynatın.  İyicene kaynayan karışımdan buhar çıkacaktır  . Buhar çıkmaya başladıktan sonra karışımı ocaktan alın.  Yüzünüzü buhara tutun fakat ara ara buhardan çekilin. Sürekli buhar yüzünüzdeki kılcal damarlara zarar verebilir.

Yüz Bakım Maskesi

Malzemeler

1 Tutam Defne
1 Çay Kaşığı Kayısı Yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Biraz suyun içerisine hazırladığımız defneyi ilave ederek kaynatınız.  Kaynadıktan sonra süzüyoruz.  İçine kayısı yağı ilave ederek pamuk yardımı ile cildinize sürünüz.  10 dakika gibi bir süre bekletildikten sonra ılık su ile temizleyiniz.

Nemlendirici Maske

Doğal cilt maskeleri2Malzemeler

1 Çay Kaşığı Kahve
2 Çay Kaşığı Limon

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırladığımız malzemeleri bir kabın içerisinde birbiri ile karıştırınız. Limon az gelir ise ilave edebilirsiniz. Bu karışım sonrası maske elde etmeniz gerekiyor.  Hazırladığınız maskeyi cildinize sürerek 20 dakika beklettikten sonra yıkayınız.  Cildinizi temizledikten sonra cok yumaşak bir cilde kavuşacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort