Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Bakımı > Evde Siyah nokta temizleme bandı yapımı

Evde Siyah nokta temizleme bandı yapımı

Evde Siyah nokta temizleme bandı yapımı

Evde Siyah nokta temizleme bandı yapımı

Evde kendi başınıza profesyonel destek almadan eczaneden temin ettiğiniz temizleme bantlarını uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Siyah noktaların verdiği rahatsızlıkları hemen hemen herkes yaşamakta ve üstesinden gelmek için yoğun zaman ve para harcamaktadırlar.

İnsanlar genellikle siyah nokta temizleme bandını kullanırken yanlış tekniklerle kendilerine ağrı ve acı verirler. Siyah noktaları temizleme bandı ile temizlerken cilde hasar verme ve cilt yaralanmaları mümkündür.

Peki, Siyah Nokta Temizleme Bandı Nasıl Yapılır?

1* Öncelikle bir marketten veya eczaneden bir siyah nokta temizleme bandı alınız. Nazı bantlar içerdiği silikon ile yaralanmaları en aza indirmektedir. Kaliteli olmasına özen gösteriniz.

2* Siyah noktaların bulunduğu bölgedeki kıl ve tüyleri jiletle veya başka bir şekilde temizleyiniz. Temizleme sonrası sıcak su ile yıkayınız, Sıcak su gözenekleri açacaktır.

3* Siyah nokta temizleme bandını cildinizdeki siyah noktalara hava almayacak şekilde yapıştırınız. Siyah nokta temizleme bandının ve bandı yapıştıracağınız cildinizin kuru olmasına özen gösteriniz.

4* Siyah nokta temizleme bandını 2 saat cildinizde tutunuz ve cildinizden yavaş şekilde çıkarınız. Cildinizden ani çekmeniz yaralanmalara ve acı çekmenize sebep olacaktır.

5* Bazı elastik bantlar hava alacağı için tam yapışmamakta ve siyah noktaların çıkmasında etkili olamamaktadır. Bu nedenle elastik olmaması ve içeriğinde çinko oksit gibi maddelerin olmamasına dikkat ediniz.

6* Siyah nokta temizleme bandını çıkardıktan sonra gözeneklerin kapanması için cildinizi soğuk su ile durulayınız.

Siyah nokta temizleme bandı; bandın yapışkan kısmında içerdiği toksin yapışkanlar ve asitler hava akımı kesilen ve oksijen almayan siyah noktaların gözeneklerde yumuşamasına ve dağılmasına yol açmakta, dağılan ve yerinden oynayan siyah nokta parçalarının banda yapışması ile temizlenmektedir.

Not: Cildinizi sıcak su ile yıkamadan önce yoğun bir buhar banyosu veya su buharına maruz bırakmanız, ciltteki tüm gözenekleri açarken siyah noktaların bağlı bulunduğu gözeneklerinde açacaktır. Ayrıca siyah nokta temizleme bandını mutlaka +25 dereceden fazla ortamlarda yapmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz