Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Evde selülit masajı nasıl yapılmalıdır?

Evde selülit masajı nasıl yapılmalıdır?

Evde selülit masajı nasıl yapılmalıdır?

Evinizde yapacağınız selülit masajı, selülitleri kesinlikle tamamen ortadan kaldıramayacak fakat kötü selülit görünümlerini ortadan kaldıracaktır. Bu bağlamda doğru masajı yapabilmek oldukça önemlidir. Aksi takdirde hiçbir etki alamayacaksınızdır. Doğru masaj kan aşkınızı artırırken cildin en üst katmanı altında bulunan yağ dokularını temizleyecektir. Bu bölgelerde biriken ve portakal kabuğu görünümüne neden olan sıvıları ortadan kaldırır. Düzenli olarak yapılan masaj selüliti yok etmez ama belirgin bir şekilde görünümlerini yok eder.Evde selülit masajı nasıl yapılmalıdır2

Selülit masajına hazırlık

İlk adımda masaj için kullanacağınız yağ karışımını hazırlayınız. Masaj yağını oluştururken 1 adet taşıyıcı yağın yanında 1 adette uçucu yağ ilave etmelisiniz. Taşıyıcı yağ olarak badem veya zeytinyağını kullanabilirsiniz. Evde selülit masajı nasıl yapılmalıdır1Uçucu yağlardan da lavanta ve nane yağlarını tercih edebilirsiniz. Karışım için 1 tatlı kaşığı zeytinyağına 2-3 damla lavanta yağı ve nane yağı damlatınız. Bu yağları kullanırken kolaylık sağlaması için bir kese elde ediniz. Sonrasında masajının için rahat ve ferah bir ortam hazırlayınız kendinize. Şayet masajı siz yapacaksanız kolay bölgeleri tercih ediniz. Masajdan önce ılık bir duş alın ardından masajınıza başlayabilirsiniz.

Masajın uygulanması

Hasarlı gölgeleri küçük küçük dairesel hareketlerle ovmaya başlayınız. Parmak uçlarınızla bastırarak etin parmaklarınızın arasından geçmesini sağlayınız. Bu şekilde Evde selülit masajı nasıl yapılmalıdır4basınçla selülitin neden olduğu derin dokulara ulaşabilirsiniz. Hızlı ve ani hareketlerden kaçının. Masajın belirgin özelliklerini görebilmek için hasarlı bölgenin en az 10 dakika boyunca masaja devam ediniz. Masaj bittikten sonra 20-30 dakika yağın ciltten emilmesi için ılık duş alınız. Duşta kese ile ölü deri hücreleri temizlenerek kan akış hızı arttırılabilir. Selülitlerinizden kurtulmak ve etkinini görmek için bu masajı düzenli olarak haftada 3-4 gün yapınız. Bunun yanında takviye olarak egzersiz ve sporu eskit etmeyiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort