Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > El ve Ayak Bakımı > Evde pedikür için püf noktalar

Evde pedikür için püf noktalar

Evde pedikür için püf noktalar

Ayak bakımına özen gösteren kadınlarımızın olmazsa olmazlarından bir tanesi de pedikürdür. Ayaklarınızın daha güzel ve bir o kadar bakımlı görülebilmesi için doğru yapılmış bir pedikürden iyisi olamaz. Güzellik salonlarında yaptırdığınız gibi kendi evinizin ortamında kendi kendinize de bu işlem, gerçekleştirebilirsiniz. Biraz pratiklik gerektirse de birkaç uygulamada birçoğunuzun etkin bir biçimde kolaylıkla yapabileceğini bizler düşünüyoruz. Doğru pedikürden bahsetmişken sizlere evde pedikür yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden pedikür5bahsedeceğim sizlere ayak bakımınızda oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Sizleri daha fazla bekletmeden bunların neler olduğundan sizlere bahsediyoruz.

Pratik öneriler!

Spa havuzu: Pedikür için öncelikle kendinize bir tane sıcak su leğeni hazırlanız. Sıcak suya, dilediğiniz sevdiğiniz duş jelinizden, bitkisel çay ya da turunçgil yağından birkaç damla ekleyin. Ayaklarınızı bunun içinde 20 dakika boyunca bekletiniz.

pedikür4Peeling: Deniz tuzu veya kahverengi şeker içeren pelinler tercih ediniz. Eğer ayaklarınız çok hassas ise, inci tozu veya vişne özü içeren peeling jeller daha faydalı olacaktır.

 Tırnak eti yumuşatıcı: Tırnak diplerinize yumuşatıcı uygulayın ve daha sonra itici kullanarak tırtnaklarınızı geriye ittirin.

Kağıt törpü: Tırnaklarınızı 4’lü törpü ile rahatça törpüleyip istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu törpüler hem şekil verir, hem de tırnak üstünü parlatır.pedikür12

Besleyici ayak maskesi: Besleyici bir maske kullanarak ayaklarınıza gereken ödülü verin. Topuklar en çok dikkat gerektiren yerlerdir. Besleyici ayak maskeleri, kil ya da bitkisel yağ özleri içeren maskelerdir.

Tırnak güçlendirici: Oje uygulamadan önce, tırnak güçlendirici ojeyi iki kat uygulayın. Sonra renkli ojeyi sürün.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort