Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Anasayfa > Doğal Bakım > Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Güzellik, güzel bir yüzün ötesinde bakımlı tırnaklar ve bakımlı eller demektir. Genetik olarak güzel olmak ile bakımlı olmak arasında büyük bir fark vardır. Kendine önem veren bayanlar, daha bakımlı olarak doğal güzelliklerini ön plana çıkarabilirler. Güzelliğin bir parçası olan el ve ayak bakımını kesinlikle atlamamalısınız. Ellerinize ve tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yaparak sizler de harika ellere sahip olabilirsiniz. Eğer el bakımına önem vermezseniz, yaşınızın da ilerlemesiyle birlikte ellerinizde kırışıklıklar ve lekeler artabilir. Ellerimize gereken özeni göstermek için uygulayabileceğimiz en doğru işlemlerden biri, ayda en az bir defa manikür yapmaktır. Eğer kuaföre manikür yaptırmak için gitmeye vaktiniz yoksa veya cilt bakımınızı kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız, evinizde tırnaklarınıza kolaylıkla manikür yapabilirsiniz.

Manikür ve pedikür yaptırmak için illa lüks spa merkezlerine veya kuaföre gitmek şart değildir. Sizler de zamandan ve bütçenizden kazanmak istiyorsanız, kendi el ve ayak bakımınızı evinizde kolaylıkla yapabilir ve herkes gibi bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Manikür İçin Gerekli Malzemeler

Evinizde manikür yapmak için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazır etmelisiniz.

  • Aseton
  • Tırnak makası
  • Törpü
  • Et makası veya krong
  • Küçük bir kase
  • Sıcak su
  • Havlu
  • Ponza taşı
  • El Kremi

Evde Manikür ve El Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizde kendi manikürünüzü kolayca yapabilmenize yardımcı olmak için basit aşamalar aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

1.Adım

Manikür için gerekli tüm malzemeleri bir araya topladıktan sonra, tırnaklarınızdaki ojeleri aseton kullanarak pamuk yardımıyla çıkarın. Tırnaklarınızdan ojelerin tamamen çıktığına emin olun.

2.Adım

Düz bir alana tırnaklarınızı yerleştirin ve tırnak makası ile tırnaklarınızı belirlediğiniz uzunlukta ve şekilde kesin. Sonrasında tırnaklarınızı törpü ile şekillendirin.

Tırnaklarınızı şekillendirdikten sonra küçük bir kase içerisini sıcak su ile doldurun. Sıcak suyun içerisine az miktar şampuan veya sabun ilave ederek karıştırın. Her iki elinizi de bu köpüklü suyun içerisine koyup, 10-15 dakika bekletin. Havluyla ellerinizi kurulayın. Ardından tırnak çevresinde yumuşayan ölü deriyi kaldırmak için et makasını kullanın.

Ponza taşı veya bir fırça yardımıyla dairesel hareketler uygulayarak ellerinizi ölü hücrelerden arındırın.

Ellerinize el kremi sürerek nemlendirin. Ardından tırnaklarınıza ince bir kat oje sürebilirsiniz.

Editörün Tavsiyesi: Tırnakların Çabuk Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz