Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Evde hazırlayabileceğiniz etkin gözaltı maske tarifleri

Evde hazırlayabileceğiniz etkin gözaltı maske tarifleri

Evde hazırlayabileceğiniz etkin gözaltı maske tarifleri

Aşırı yorgun ve yoğun tahribata uğramış olan gözaltı bölgeleriniz için sizlere mükemmel ve oldukça etkili bir maske tarifi sunuyoruz. Genel de yüz bölgemize çeşitli maskeler ve bakımlar yaparken gözaltı çevresine uygulamayız. Çünkü gözaltı çevreleri aşırı derece hassas olduklarından dolayı her bakım körünü sürüp her kremi bu bölgelerde kullanamamaktayız. Ancak gözaltlarınızın da bir bakıma ihtiyacı olduğunu kesinlikle unutmayalım. İşte bu noktada bakım yapım derken gözaltı çevrenize zarar vermemek istiyorsanız internette bulacağınız her maskeyi incelemeden ve araştırmadan kesinlikle ve kesinlikle kullanmayınız. Bir diğer nokta ise gözaltı çevrelerinize kimyasal içeriği olan maskeleri bizler önermiyoruz. Tamamen doğal evinizde göz altı maske tarifleri4kendinizin hazırlayacağı maskeler daha etkin ve verimli olacaktır. Bu sayede gözaltı bölgenizde oluşan morlukları, sarkmaları, bitkin görünümü, torbalanmaları ve daha birçok gözaltı problemini şimdi sizlere vereceğimiz muhteşem bir maske tarifiyle artık buların hepsinden kurtulabilirsiniz.

Tarif1

Göz Altı maskesinin malzemeleri:

  • 1 adet Kivi
  • 7 damla avokado yağı

Göz Altı maskesinin hazırlanışı:

göz altı maske tarifleri3Kiviyi öncelikle soyunuz ve yıkayınız ilk olarak hijyen çok önemli olacaktır. Daha sonrasında kiviyi çatal yardımıyla ezebilir veya rendeleyebilirsiniz. Oluşan bu püreyi bir kaba alınır ve içerisine avokado yağını ilave ediniz ve güzelce karıştırınız. Ve son olarak da gözaltlarınıza ince bir şekilde iyice sürünüz ve yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra durulayınız. Ayrıca ek bir bilgi daha kivi meyvesi uykusuzluk problemlerine karşın oldukça etkilidir. Uyku problemi ile karşı karşıya olduğunuz her gece bir hatta iki tane tüketeceğiniz kivi bu probleminizi de ortadan kaldıracaktır.

Tarif 2

Göz Altı maskesinin malzemeleri:

  • 150 gram ahududu
  • 75 gram yoğurt
  • 1 yemek kaşığı limon suyugöz altı maske tarifleri2

Göz Altı maskesinin hazırlanışı:

Öncelikle ahududuları, yoğurdu ve limon suyunu bir kaba koyunuz ve iyice ezerek karıştırınız. Ortaya çıkan karışımı gözaltı çevrenize çok ince bir şekilde dikkatlice sürünüz. Ardından cildinizde 15 dakika gibi bir süre beklettikten sonra ılık su yardımıyla durulayınız. Bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu karışımı buz kalıplarına koyup buz şeklinde de uygulayabilirsiniz. Daha etkili olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tülay dedi ki:

    uyandığımda göz altlarında oluşan morartı ve kararmaları engellemek için bir formül arıyordum. neyse ki bu sorundan kurtuldum. yatmadan önce veya uyandıktan sonra göz altı maskesini uygulayıp yatıyorum.

Yorum Yaz