Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2019

Anasayfa > Cilt Maskeleri > Evde dudak kuruması için maske tarifleri

Evde dudak kuruması için maske tarifleri

Evde dudak kuruması için maske tarifleri

Kuruyan dudaklarınızı artık rujla kapatmanız gerek yok. Dudaklarınızda bulunan hücrelerin zamanla ölmesiyle meydana gelen dudak kuruluğu dudak çatlamalarına hatta ilerlediğinde dudaklarınızın kanamasına bile neden olur. Dudaklarınız kuruduğunda kuruluk ve çatlakları engellemek için daha fazla ruj sürmeniz sadece çatlakları kapatır, dudaklarınızın nemlenmesini sağlamaz. Dudaklarınıza acı çekerek değil de zevk alarak ruj sürüp dışarı çıkmak için nemlendirici ve maskelerden yararlanabilirsiniz. Dudakları besleyen ve ölü hücreleri yenileyen, kolayca hazırlayabilecek olduğunuz maske tariflerini bulmak artık çok kolay. Dolgun ve parlak dudaklara sahip olmak istiyorsanız işte o müthiş maskeler ciltonikcom’da.

Dudak kurumasına iyi gelen maskeler

Nane maskesiEvde dudak kuruması için maske tarifleri

Malzemeler

 • 2 çay kaşığı nane yağı
 • 5 damla bal mumu
 • 5 damla karite yağı
 • 5 damla süzme bal
 • 5 damla badem yağı

Nane maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Bütün malzemeleri bir kâsenin içine atıp iyice karıştırınız. İlk sıcak bir ortamda 10 dakika bekletip balon erimesini sağlayınız. Bal eridiğinde soğuk bir ortamda 10 dakika beklettikten sonra dudaklarınıza sürünüz. Bu sayede dudaklarınız nemlendirmekle birlikte, dudaklarınızdaki ölü hücreleri yenileyebilirsiniz.

Vazelin maskesi

Malzemeler

 • Vazelin
 • 4 damla bal

Vazelin maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

İlk olarak vazelini dudağınıza iyice sürün ve 2 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra aynı şekilde balıda dudağınıza iyice sürdükten sonra 3 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra su ile iyice yıkadıktan sonra bu yöntemi 4 günde 2 defa yapabiliriniz.

Bal maskesiEvde dudak kuruması için maske tarifleri

Malzemeler

 • 4 çay kaşığı bal
 • 3 çay kaşığı karbonat

Bal maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kâsenin içine karbonat ve balı dökerek iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra dudaklarınıza sürerek 5 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra dudaklarınızı iyice yıkayınız. Yıkadıktan sonra dudaklarınızı iyice kuruttuktan sonra 8 günde 3 defa uygulayınız

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Lip care dedi ki:

  herhangi bir ilaç kullanmıyorum hastalığımda yok. ancak sabahları uyandığımda dudaklarım kupkuru oluyor. nemlendirici sürsem de fayda etmedi . çatlamalar meydana gelmeye başladı yardımcı olun 🙁

Yorum Yaz

maltepe escort