Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Anasayfa > Saç Bakımı > Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğallık her zaman, herkesin istediği ve her kadının en olası hakkıdır. Bu sebepledir ki en kolay çözüm size en yakın olan çözümdür. Saçlar kadının en önemli temsilcilerindendir, bu sebepledir ki kendinizden sıkıldığınız her an soluğu kuaförde alabilirsiniz. Bu bazen size pahalıya patlar bazen ise her şeye rağmen içinize sinmeyen bir saç rengi ya da şekli ile kuaförünüzden ayrılmak durumunda kalırsınız.

Peki, evde doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?

En sık bilinen ve sık uygulanan yöntemlerden biri papatya suyu ile saç rengi açma şeklidir. 2 bardak suya bir avuç papatyayı ekleyin ve sararıncaya kadar kaynatın.  Rengi turunculaştırmadan sarı kıvamda ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Her yerine nüfuz edebilmesi için bir sprey yardımı ile saçınızın her yerine eşit miktarda sıkın… Bir tülbente sarın ve 1 saat kadar bekletip, durulamanız düzenli kullanım sonrası yeterli olacaktır.

•Karbonatın bir mucizesi de evde doğal yolla saç rengi açmaktır. Banyo esnasında ıslak saçlarınıza uygulayacağınız 2 yemek kaşığı karbonatı serperek iyice saçlarınıza yedirin. 15 dakika beklettikten sonra durulamanız ve muhakkak duş sonrası kurutma makinesi ile kurutmanız gerekmekte. Karbonat ile saç maskesi ve ısının etkisi ile açma yöntemini tamamlamış olacaksınız.

bal.1•Eşit miktarda karıştıracağınız bal ve sıkma limon suyu ile saç maskesini saçlarınızın her zerresine yedirerek güneşte 30 dakika bekletmeniz, evde doğal yolla saç rengi açmak için kolay çözüm yollarından biri olacaktır.

•Bilindiğin gibi biranın ham maddesi mayadır. Bira ile saçlarınıza uygulayacağınız 30’ar dakikalık gün aşırı bira ile saç maskesi sayesinde evde doğal yolla saç rengi açmak sandığınızdan daha kolay olacaktır. Fakat sonrasında 2 kez yıkamanız gerekebilir, malum biranın kendine has kokusunu giderebilmek için.

•Sirke tarihten bugüne her derde deva diye bilinen yaratılış mucizelerinden biridir. Bilindiği gibi saçları kepekten arındırıp, parlaklık kazandırabileceği gibi, evde doğal yolla saç rengi açmak konusunda da oldukça başarılıdır. Yıkama öncesi saçlarınızda bekleteceğiniz ve saç boyunuza göre miktarını kendiniz ayarlayabileceğiniz bu sirke ile saç maskesi sayesinde saçlarınız hem kaybettiği pigmentleri yeniden kazanacak böylece saç bakımınızı yapmış olacaksınız hem de renginde açılma düzenli uygulama sonrası fark edilecektir.

siyah çay•Siyah çay ile saç maskesinin tanik asit etkisi sayesinde evde doğal yolla saç açmak için büyük bir bütçe ayırmanıza gerek kalmayacak. İçtiğiniz çaydan arta kalan dem suyunu saçınıza uygulayıp 30 dakika bekletmeniz ve durulamanız yeterli gelecektir.

•Evinizde bulundurduğunuz marka ayırt etmeksizin saç kreminizi, saçınızın boyuna ve gürlüğüne yetecek miktarda bir kaba koyarak yine göz kararı koyduğunuz kreme yetecek miktarda toz tarçın ekleyerek oluşturacağınız tarçın ile saç açma maskesini yatmadan önce saçınıza uygularak bone yardımı ile sarın. Sabaha duşunuz ile birlikte durulamanız evde doğal yolla saç açma yönteminizi tamamlatacaktır.

♥Saçlarınız doğal ya da boya ile siyah ya da koyu kahve bir renge sahip ise bu doğal saç açma yöntemleri bazen çok zaman almakla nihayate ermekte, bazen ise istenilen sonuca ulaşamamaktadır. Bu sebeple kuaförlerinizden destek almak durumunda kalabilirsiniz.

Benzer konu ve çözüm yollarına buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.ciltonik.com/dogal-yollarla-kestane-sac-boyasi-nasil-yapilir/

http://www.ciltonik.com/dogal-yollarla-kizil-sac-boyasi-nasil-yapilir/

http://www.ciltonik.com/sac-yumusatma-yontemleri/

http://www.ciltonik.com/ev-yapimi-muhtesem-bir-sac-kremi-tarifi/

http://www.ciltonik.com/dogal-sampuan-tarifi/

http://www.ciltonik.com/hizli-sac-uzatan-yumurta-maskesi/

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz