Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2020

Anasayfa > Cilt Bakımı > Evde cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Evde cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Evde cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Tamamen doğal ve organik cilt bakım ürünlerinin moda olmuş olduğu şu son zamanlarda her kadının cilt bakımıyla ilgili kendine has bir karışımı vardır. İçeriğinde hiçbir kimyasal ve koruyucu maddeler barındırmayan cilt bakım ürünlerini birçoğumuz aklımızda soru işretleri kalmadan gönül rahatlığı ile kullanmaktayız. Ne kadarda yapımları biraz zor ve uğraş gerektirse de denemeye ve kullanıma değer tonik ve maske tarifleri karşımıza çıkabilmektedir. Evinizde cilt bakım ürünleri ve Evde çilt maskesi hazırlarken dikkat edilecekler4maskeler hazırlamadan önce ilk adımda alerjiniz bulunan besinler aklınızın bir köşesinde bulunması sizin için oldukça önemli olacaktır. Dokunduğunuzda veya yediğinizde alerji yapan gıdaları bünyesinde bulunduran maskeler ve cilt bakım kürleri cildinizde çeşitli alerjen reaksiyonlara neden olabilir. Bu türden alerjinizin olma ihtimali olan gıdaları listenize koymayınız. Şimdi sizler için araştırdık ve bulduk evde cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktayı sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Evde çilt maskesi hazırlarken dikkat edilecekler3İlk olarak maskeyi yaparken kullanacağınız malzemelerin temiz ve hijyen olmasına özellikle dikkat ediniz. Kesinlikle sterilize olmuş araç ve gereçleri kullanınız.
  • Maskenizi hazırlarken içerisine ilave edeceğiniz meyveler, sebzeler, süt ve benzeri karışımların tamamen doğal, taze ve son kullanma tarihi geçmiş olmamasına özen göstermelisiniz.
  • Maskenizi yaparken belirtilen ölçeklere uyulmalıdır. Fazlasını veya azını kullanmak maskenizin kalitesini ve de etkisini azaltacaktır
  • Yapılacak olan maskenin cildinize uygunluğu bu noktada oldukça önemlidir bunun için özellikleEvde çilt maskesi hazırlarken dikkat edilecekler2 bu noktaya çok fazla dikkat etmelisiniz. Çünkü internet ortamında birçok maske tarifleri yer olmaktadır. Yan etkilerine sizlerde maruz kalmak istemiyorsanız buna özen göstermelisiniz.
  • Maskenin uygulanış biçimi ve bekleme sürelerine uyunuz. Çok bekleteyim biraz daha beklesin yada tam tersiz az beklettim hemen çıkartayım derseniz alerjen durumlarla karşılaşabilir ve maskeden her hangi bir etki sağlayamamış olursununuz.
  • Paket olan maskelerin içerisinde kimyasal koruyucular olduğu için uzun süre kullanma ömrü de olabilmektedir. Fakat sizler evde hazırlayacağınız tamamen doğal maskelerin kullanım ömrü kısa olduğundan tek kullanımlık yapın ve bitiriniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort