Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2019

Anasayfa > Cilt Bakımı > Erken saç beyazlamasını engelleyen incir maskesi

Erken saç beyazlamasını engelleyen incir maskesi

Erken saç beyazlamasını engelleyen incir maskesi

Saç beyazlaması her bireyin korkulu rüyasıdır. Çoğunlukla genetik etkilerden dolayı meydana gelen erken saç beyazlaması 1. Dereceden akrabanız olan anne, baba, hala, teyze, amca ve dayınızda 30 yaşlarında saç beyazlaması görüldüyse sizde de saç beyazlama olasılığı yüksektir. Fakat anne ya da babanızda erken yaşta saç beyazlaması görüldüğünde sizde de görülecek diye bir şey yoktur. Sinir ve stresten dolayı da meydana gelen saç beyazlaması anne karnındayken çevresel faktörlerden dolayı bile hücresel olarak genler oynayabilmektedir.

Saç beyazlamasını geciktiren incir maskesi

Malzemeler

  • 2 adet incir
  • 1 su bardağı su
  • 2 yaprak kalanchoe

Erkenden saç beyazlamasını engelleyen incir maskesinin hazırlanışı ve uygulanışıErken saç beyazlamasını engelleyen incir maskesi

2 yaprak kalanchoe bitkisini bir tahta yardımıyla iyice eziniz. Suyunu çıkarana kadar eziniz. Kuru incirleri 1 su bardağı suda 5 dakika beklettikten sonra içerisine kalachoe aromasını suya ekleyiniz. Ekledikten sonra iyice karıştırınız. Karıştırdıktan sonra bu karışım bir fırça yardımıyla iyice saç köklerinize uygulayınız. Uyguladıktan sonra saçınızın hava almamasını sağlayınız ve 45 – 50 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi 7 günde 1, 4 ay boyunca düzenli olarak saçınıza uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

maltepe escort