Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Aralık 2018

Anasayfa > Epilasyon > Epilasyon yöntemleri nelerdir?

Epilasyon yöntemleri nelerdir?

Epilasyon yöntemleri nelerdir?

Kadınlar için baş belası olan epilasyon istenmeyen tüylerin alınmasıdır. Epilasyonun birçok yöntemi vardır. Cilt bakımına dikkat eden bayanlar için çok önemli olan epilasyon yapılmadığı takdirde bayanlarda çok aşırı iticilik sağlamaktadır. Bazı bayanlarda en çok kol bölgesinde olan tüyler bile iticilik yaratmaktadır. Cilt bakımından daha çok önemli olan epilasyon bütün bayanların yapması gereken bir durumdur. Aşağıda vermiş olduğumuz epilasyon yöntemleri en etkili ve en popüler epilasyon yöntemleri arasında yer almaktadır. Bayanlar için en çok tercih edilen epilasyon yöntemi en az acı veren ve en ucuz olandır.

Epilasyonda kullanılan en iyi 5 yöntem!

Cımbız

Epilasyon yöntemleri nelerdirEn fazla kullanılan cımbızla epilasyon günümüzde mekanik olarak da üretilmiştir. Mekanik cımbızlar epilasyon cihazlarının ucuna takılan cımbız şekilde çekme mekanızmasına denir. Cımbızla elle alınan tüyler gibidir. Sadece bu daha hızlı ve daha çok tüy almaktadır. Elle aldığınız tüyler daha çok acı çekmenize neden olurken bu makine birkaç tüyü bir anda çektiği için aynı acıyı sürekli yaşamanıza engel olur ve daha pratiktir. Cımbızın en iyi tarafı ise tüyleri kökünden almasıdır.

Balmumu yardımıyla epilasyon

Epilasyon yöntemleri nelerdirEn çok tercih edinilen ve en eski yöntemler arasında bulunan balmumu ağdası tüyleri köklerinden koparmakla kalmaz batmış ve dönmüş olan tüyleri bile alır. İnce ve sıcak bir tabaka halinde olan bu ağda çok etkilidir. Etkili olmasının yanında acı vericiliği bambaşkadır. Bu ağda çok acı vermektedir. Yapıştığı için çekilirken terlemeye hatta bağırmanıza bile neden olabilir. Bu ağda sayesinde pürüzsüz ve parlak bacaklara sahip olabilirsiniz.

Diş ipiyle epilasyon yapımı

Epilasyon yöntemleri nelerdir İlk bakışta ip olarak görünen bu mekanizma da şeker, limon suyu, bal ve melas bulunmaktadır. Sağlık açısından en faydalı olan epilasyon çeşitlerinden olan ip ile tüy alma fazla tüy olan bölgelere uygulanır ve illaki geride tüy bırakmaktadır. Bu yüzden pek tercih edilmeyen iple epilasyon verdiği acı kadar etki göstermemektedir.

Elektroliz epilasyon

Epilasyon yöntemleri nelerdirYapılması tehlikeli olan bu yöntem metal olan ince bir aletle yapılmaktadır. Bilir bir kişinin yapmasını tavsiye ediyoruz aksi takdirde fazla batmalar ve yakınlaştırmalar da yara ve izler meydana gelebilmektedir. Tehlikesinin yanında gayet etkili olan bu yöntem çok tercih edilmemektedir.

 

Epilasyon yöntemleri nelerdir1Lazer ile epilasyon yapımı

En çok tercih edilen ve sonuç alınan lazer tedavisi tüyleri kökünden almakla birlikte geç büyümesini sağlamaktadır. Lazer tedavisi darbe şeklinde uygulandığı için tüylerin geç büyümesini sağlar bu sayede sürekli epilasyon yapmamanızı sağlar. Acı çekmenizi de engelleyen bu yöntem bayanlar için adeta teknoloji harikası olarak görülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz