Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2019

Anasayfa > Epilasyon > Epilasyon sonrasında oluşan kıl dönmesi nasıl engellenir?

Epilasyon sonrasında oluşan kıl dönmesi nasıl engellenir?

Epilasyon sonrasında oluşan kıl dönmesi nasıl engellenir?

İstenmeyen tüyler için yaptığınız epilasyon sizin için acı ve zahmet vericidir. Epilasyon yapılırken çektiğiniz acının yanında bir de epilasyon sonrasında meydana gelen kıl dönmeleri sizi tamamen alt üst eder. Kıl dönmesi çok acı vericidir. Acı vericiliğinin yanında bir de mikrop kapıp enfeksiyon yaptığında pürüzsüz olan bacaklarınızın çirkin gözükmesini sağlar. En çok bacaklarda meydana gelen kıl dönmeleri epilasyondan daha çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu yüzden epilasyon sonrasında epilasyon yaptığınız bölgeye bakım yapmalısınız. Aşağıda vermiş olduğumuz kıl dönmesini engellemek için yapmanız gerekenler bölümünde epilasyon sonrası yapmanız gereken bakımı size anlattık.

Kıl dönmesini engellemek için yapılması gerekenler

Epilasyon sonrasında oluşan kıl dönmesi nasıl engellenirMalzemeler

 • Salisilik asit
 • Lif kabağı
 • Vücut bodur
 • Nonkomedojenik losyon
 • Hamamelis
 • Pamuk top

Kıl dönmesini engellemek için yapmanız gerekenler

1- Ilık su ile duş alıp epilasyondan önce tüylerinizi yumuşatarak tüylerin kolayca alınmasını sağlayabilirsiniz. Yumuşayan kıllar kolayca çekilerek acıya neden olmaz.

Epilasyon sonrasında oluşan kıl dönmesi nasıl engellenir2- Tüylerini alacak olduğunuz bölgeyi lif kabağı ile yumuşatarak gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz. Bu sayede gözeneklere kıl girmesini engelleyerek kıl dönmesini önlersiniz ve ölü hücreleri yenileyerek cildinizi canlandırabilirsiniz.

3- Epilasyon bittiğinde meydana gelen yanmalar ve tahriş olmaları hammalesle giderebilirsiniz. Hammelesi bir pamuğa döküp epilasyon bölgesine sürerek epilasyon yaptığınız bölgeyi iyileştirebilirsiniz.

Epilasyon sonrasında oluşan kıl dönmesi nasıl engellenir

4- Halk arasında çok yanlış bilinen epilasyon sonrası kolonya ve parfüm kullanımı kesinlikle zararlıdır. Kolonya ve parfümler alkol içerdiğinden dolayı gözenekleri yakarak açmaktadır. Bu sayede kıllar gözeneklerin içerisine geçip kıl dönmesine neden olmaktadır.

5- Salilik asidi epilasyondan 2 – 3 gün sonra sürerek oluşan mikropları öldürebilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek gözenek açılımındaki kıl dönmelerini engelleyebilirsiniz. Mikrop öldürücü etkisiyle de oluşan iltihapları engelleyen silik asit epilasyonda kullanılması gereken malzemelerdendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Deniz dedi ki:

  bacak tüylerimi aldıktan sonra kıl diplerinde sivilce gibi kırmızı noktalar oluşuyor. ne denediysem yok kurtulamadım. kremde kullansam aynısı oluyor. 🙁

  1. Fatoa dedi ki:

   Canım limonu kes ve kaybına dök limonun üstüne kılları aldığın yere sür hem kızarıklıklar gidecek hem kılların azalacak ve ince cıkıcak

Yorum Yaz

maltepe escort